MAGIŠKI KIAUŠINIAI

Paskelbta: Trečiadienis, 13 balandžio 2022

Balandžio 4-15 dienomis, Šiaulių ,,Romuvos" progimnazijos pradinukai dalyvauja edukacinėje programoje ,,Magiški kiaušiniai" ir jau išsiperino savo viščiukų pulkelį. „Magiški kiaušiniai" – tai unikali edukacinė programa sukurta pradinių klasių moksleiviams, kurie nori išvysti mažą stebuklą – skylančius kiaušinius ir išsiritančius mažus viščiukus.
Programos tikslas – supažindinti ir parodyti, kaip iš atrodytų paprasto kiaušinio, kurį matome ir vartojame kasdien, išsirita nauja gyvybė. Šiais urbanizacijos ir technologijų laikais, žmonės atitolo nuo gamtos ir kaimo, vis daugiau jų gyvena miestuose ir miesteliuose, vaikai, o kartais net ir suaugę, nesupranta iš kur atsiranda kiaušiniai parduotuvėje, o juo labiau, nėra regėję išsiritančio viščiuko ar kito paukštelio. Mūsų mokyklos pradinių klasių mokiniams suteikiama galimybė dalyvauti šiame projekte ir patirti neišdildomų įspūdžių.
Programos trukmė – 10 darbo dienų (plius savaitgalis). Edukatoriai atvežė visą reikalingą įrangą, ją sumontavo ir paruošė taip, kad vaikam liko laukti tik išsiritančių viščiukų. Jie supažindino su galimais netikėtumais bei edukacinės programos numatoma sklandžia eiga. Praėjus porai dienų nuo edukacijos pradžios, viščiukai pradėjo ristis!!! Šis nuostabus procesas mokiniams sukėlė begalę gražių emocijų. Po išsiritimo, ir viščiukams pripratus prie naujos aplinkos, mokiniai juos matavo, svėre, suteikė vardus. Pradinukai stebėjo kaip višiukai kasdien keičiasi. Labai įdomu buvo diskutuoti, kas iš viščiuko išaugs – vištelė ar gaidelis.
Pasibaigus programai, edukatoriai išsiveš visą įrangą, išsiritusius viščiukus, o mes džiaugsimės likusiais gražiais atsiminimais.
Mokytoja Laura

Sunday the 3rd - Romuva.