INFORMACIJA APIE UGDYMO PROCESO ORGANIZAVIMĄ NUO 2021 M. SAUSIO 4 D.
Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės sprendimais ir Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu:
- nuo sausio 4 d. (pirmadienio) priešmokyklinio ugdymo grupių vaikų ugdymas organizuojamas progimnazijoje kasdienio ugdymo organizavimo forma. Švietimo įstaigų lankomumui miesto lygmeniu pasiekus 50 proc., vaikų, ugdymas organizuojamas įstaigose tik tais atvejais, kai tėvai (įtėviai, globėjai) yra specializuotų tarnybų darbuotojai (medicinos sektoriaus darbuotojai, policijos pareigūnai, kariai, ugniagesiai) arba yra pateikę darbdavio pažymą dėl būtinumo darbo funkcijas (darbus) atlikti darbo vietoje.
- nuo sausio 4 d. (pirmadienio) pradinių klasių mokinių nuotolinis ugdymas, priežiūra ir maitinimas organizuojamas progimnazijoje tuomet, kai tėvai (įtėviai, globėjai) yra specializuotų tarnybų darbuotojai (medicinos sektoriaus darbuotojai, policijos pareigūnai, kariai, ugniagesiai) arba yra pateikę darbdavio pažymą dėl būtinumo darbo funkcijas (darbus) atlikti darbo vietoje ir negali užtikrinti vaikų priežiūros namuose. Pamokos bus organizuojamas nuotoliniu būdu pagal progimnazijos direktoriaus įsakymu patvirtintą nuotolinio ugdymo(si) tvarką, pagal 2020-2021 m. m. pamokų tvarkaraštį ir pamokų laiką.
- nuo sausio 6 d. (trečiadienio) 5–8 klasių mokiniams ugdymo procesas bus organizuojamas nuotoliniu būdu pagal progimnazijos direktoriaus įsakymu patvirtintą nuotolinio ugdymo(si) tvarką, pagal 2020-2021 m. m. 5-8 klasių pamokų tvarkaraštį ir pamokų laiką.
Dėl techninių klausimų galima kreiptis el.paštu: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.; programinės įrangos klausimais ar dėl prisijungimo prie TAMO dienyno galima kreiptis el.paštu: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..
Iškilus klausimams dėl priešmokyklinio ugdymo grupių ir 1-4 klasių mokinių ugdymo organizavimo, rašykite į TAMO dienyną pradinio ugdymo skyriaus vedėjai Editai Puzarienei, o dėl 5-8 klasių mokinių nuotolinio mokymo(si) organizavimo, rašykite į TAMO dienyną pagrindinio ugdymo skyriaus vedėjai Irenai Akmenskienei.
Progimnazijos administracija
KEIČIASI PRAŠYMŲ IR KITŲ PATEIKIAMŲ DOKUMENTŲ DĖL PRIĖMIMO Į PRIEŠMOKYKLINIO UGDYMO GRUPES TVARKA
Vadovaudamiesi Priešmokyklinio ugdymo organizavimo Šiaulių miesto savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklose tvarkos aprašu, patvirtintu Šiaulių miesto savivaldybės tarybos 2020 m. spalio 1 d. sprendimu Nr. T-378 (https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/f0ca2b10040911ebb74de75171d26d52) primename:
7d KLASĖS VALANDA „ATMINTIS GYVA, NES LIUDIJA"
7d klasės mokiniai kartu su klasės vadove paminėjo Sausio 13-ąją – LAISVĖS GYNĖJŲ DIENĄ. Klasės valandos metu mokiniai prisiminė, kas vyko prieš 30 metų sausio 13-ąją dieną, atliko virtualias užduotis „Istorijos seklys: Sausio 13-osios reliktai".
STEAM VEIKLA. TYRIMAS „ORO UŽTERŠTUMO NUSTATYMAS"
Ekologinio būrelio „Sveikata ir grožis" mokiniai, nuotolinių užsiėmimų metu susipažinę su kerpių sandara, mityba, gniužulo formomis ir kerpių įvairove, nusprendė atlikti tyrimą ir išsiaiškinti aplinkos užterštumą. Mokiniai tyrimą atliko remdamiesi šešiais mokslininko žingsneliais: keliu klausimą; renku duomenis ir informaciją apie tai, kas jau yra žinoma; formuluoju hipotezę; tikrinu, ar spėjimas teisingas, stebiu ir darau bandymus; gaunu naujų duomenų; darau išvadas. Žinodami, kad kerpės turi savybę iš oro surinkti nuodingąsias medžiagas, kad pavojingiausi kerpėms junginiai – sieros dioksidas ir azoto dioksidas, nes šie junginiai ištirpsta ore esančiuose vandens garuose ir virsta rūgštimis, todėl nuo užterštumo pirmiausia nyksta krūmiškosios, vėliau lapiškosios ir žiauberiškosios kerpės, mokiniai aiškinosi, kokių rūšių kerpės auga, kokie gniužulai jiems būdingi. Jie stebėjo ir fotografavo bei nustatinėjo gniužulo formas, skaičiavo skirtingas kerpių rūšis vieno metro aukštyje. Gyvenamojoje aplinkoje ištyrę kerpes, visi padarė tą pačią išvadą: oras yra vidutiniškai užterštas sieros ir azoto oksidais, nes daugiausia rado lapiškųjų kerpių, ir tik kur ne kur krūmiškųjų.
Gamtos ir žmogaus, biologijos mokytoja Sonata Puidokienė
KONFERENCIJA „LAISVĖS LAUŽAI MUMS TEBEŠVIEČIA"
Mūsų progimnazijos istorijos mokytojos Vitalija Samuilytė ir Diana Norkaitienė organizavo respublikinę bendrojo ugdymo mokyklų 5-8 klasių mokinių konferenciją „Laisvės laužai mums tebešviečia", skirtą Laisvės gynėjų dienos 30-čiui paminėti. Konferencijos iniciatorė – progimnazijos pagrindinio ugdymo skyriaus vedėja Irena Akmenskienė.
Konferencijos organizatoriai sulaukė itin gausaus dalyvių skaičiaus – nuotoliniu būdu buvo pristatyti dvidešimt devyni pranešimai. Savo mintimis dalijosi mokiniai iš Šiaulių miesto Dainų, Gegužių, „Juventos", „Rasos", „Romuvos", Zoknių progimnazijų; Šiaulių rajono Pakapės mokyklos; Šiaulių rajono Kuršėnų Daugėlių progimnazijos, Kelmės „Aukuro" pagrindinės mokyklos, Kelmės rajono Užvenčio Šatrijos Raganos gimnazijos; Panevėžio Beržų, „Saulėtekio", „Vilties", Panevėžio rajono Dembavos, Tauragės Tarailių progimnazijų, net Druskininkų savivaldybės Viečiūnų, Marijampolės Petro Armino, Vilniaus Emilijos Pliaterytės progimnazijų, Vilniaus rajono Maišiagalos Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo gimnazijos.
Konferenciją pradėjo 8d klasės mokinė Benita Čirvinskaitė. Ji padainavo lietuvių liaudies dainą „Lek gervi", o progimnazijos direktorė Stanislava Prazauskienė tarė sveikinimo žodį.
Didelė dalis pranešėjų minėjo žuvusius gyvėjus, priminė skaudžius ir lemtingus Sausio 13-osios nakties įvykius, žadinusius Lietuvos žmonių pasiryžimą ir viltį kovoti iki paskutinio atodūsio, kai „mirti nebeskauda". Panevėžio „Vilties" progimnazijos septintokai pasakojo, kaip 1991 m. sausio 13-osios įvykiai palietė panevėžiečius.
Kiti konferencijos dalyviai savo piešiniuose, tapybos darbuose, sukurtuose plakatuose vizualizavo to laiko jauseną, svarbiausias vertybes, vienijusias tautą. Panevėžio Beržų progimnazijos aštuntokai pristatė projektą „Pratęskime sakinį: „Laisvės laužai mums tebešviečia ...", kuriame mokinių mintys iliustruotos piešiniais.
Marijampolės Petro Armino progimnazijos aštuntoko Simo pranešime „Ko moko Sausio 13-oji" išgirdome interviu su savanoriu Romu Eidukevičiumi.
Kajus iš „Romuvos" progimnazijos perskaitė savo sukurtus eilėraščius apie Sausio 13-ąją ir padėką didvyriams – gynėjams, o Vilmantas iš tos pačios progimnazijos kalbėjo apie tautos ir kalbos laisvę.
Abejingų nepaliko Šiaulių Dainų progimnazijos septintokės Gabijos muzikinis pranešimas – atliktas kūrinys „Dievas davė" iš R. Radzevičiaus roko operos „Jūratė ir Kastytis".
Konferencijos dalyviai turėjo galimybę susipažinti su Panevėžio „Saulėtekio" progimnazijos šeštokės Viltės sukurtu filmuku apie Sausio 13-osios aukas, „Romuvos" progimnazijos aštuntokių – virtualia knyga „Laisvės kaina".
Šiaulių rajono Pakapės mokyklos penktokai pranešime „Tėvynė mano, aš Tėvynės" atskleidė Pakapės gyvenvietės, mokyklos aplinkos grožį, įvairias veiklas, įmanomas laisvoje Lietuvoje. Panevėžio r. Dembavos progimnazijos auklėtiniai pasakojo apie Dembavos miškelyje esančių partizanų kapų priežiūrą, domėjimąsi savo krašto istorija.
Džiugu, kad jaunoji karta nepamiršta svarbių mūsų Tėvynės įvykių, domisi jais, jaučia didžiulę pagarbą ir dėkingumą tiems, kurie Sausio 13-ąją iškovojo laisvę mums visiems. Tą įtikinamai įrodė konferencijos „Laisvės laužai mums tebešviečia" dalyvių gausa ir pranešimuose išsakytos mintys.
Daugiau straipsnių...
- SUŠALDYTI LEDO KAMUOLIAI – VIENYBĖS, ATMINIMO SIMBOLIS
- SVEIKINAME!
- SAUSIO 13-OSIOS RYTMETYS 5A KLASĖJE
- SAUSIO 13-OJI 1A KLASĖJE
- APIE SAUSIO 13-ĄJĄ KETVIRTOKAMS
- SAUSIO 13-OJI – LAISVĖS GYNĖJŲ DIENA – 3A KLASĖJE
- SAUSIO 13-ąją SUPLEVENO MOKINIŲ KURTOS ŽVAKIŲ KOMPOZICIJOS „ŽVAKIŲ LIEPSNELĖS“, SKIRTOS ŽUVUSIESIEMS UŽ LIETUVOS LAISVĘ
- IŠ ISTORIJOS PUSLAPIŲ
- LIETUVOS LAISVĖS GYNĖJŲ DIENOS 30-ČIUI ROMUVIEČIAI SKYRĖ 1300 ŽINGSNELIŲ
- SUTEIKTAS KOKYBĖS ŽENKLELIS UŽ PROJEKTĄ ,,ŠIKŠNOSPARNIAI IR MES!"
- NUOTOLINIS SEMINARAS „PRAKTINĖS REKOMENDACIJOS INOVATYVIAM MOKYMUI(-SI) PASITELKIANT INFORMACINES IR KOMUNIKACINES TECHNOLOGIJAS“
- PUG-2 UGDYTINIAI – TARPTAUTINIO ETWINNING PROJEKTO „CHRISTMAS WITH STEM" DALYVIAI
- BAIGĖSI ETWINNING PROJEKTAS „ŠIKŠNOSPARNIAI IR MES"
- SVEIKINAME BENITĄ!
- 5A KLASĖ LINKI „GRAŽIŲ ŠVENČIŲ NAMUOSE!!!“
- STEAM JUNIOR PROGRAMA „VANDENS KELIAS. NUO ISTORIJOS IKI LABORATORIJOS"
- 5d SVEIKINIMAS
- 6a LAUKIA KALĖDŲ
- ĮDOMUS IR TURININGAS RYTMETYS
- GERIEMS DARBAMS NET IR KARANTINAS NE KLIŪTIS!