Socialinė pagalba

Atnaujinta: Penktadienis, 16 birželio 2017

Socialinė pedagogė: Irena Abromavičienė

218 kab., tel.552898

• Rengia socialinio darbo progimnazijoje programą ir siekia tenkinti ugdytinių socialinius poreikius, spręsti elgesio, bendravimo problemas ,užkirsti kelią smurtui prieš vaikus.
• Sistemina , schematizuoja, grupuoja informaciją apie socialiai remtinas šeimas, našlaičius, globojamus, rizikos grupės, mokyklos nelankančius vaikus, rūpinasi jų gyvenimo sąlygomis, sprendžia ugdymosi problemas, teikia psichologinę pagalbą.
• Rūpinasi , kad socialiai remtinų šeimų vaikai gautų visą progimnazijoje teikiamą paramą (nemokamą maitinimą, labdarą ir kt.).
• Bendradarbiauja su progimnazijos pedagogais ir tėvais, konsultuoja juos dėl korekcinio darbo, analizuoja konfliktines situacijas mokykloje ar šeimose, operatyviai aiškinasi progimnazijos nelankymo priežastis ir aptaria su tuo susijusias problemas.
• Dalyvauja Vaiko gerovės komisijos darbe.
• Bendradarbiauja su policijos, sveikatos priežiūros ir vaiko teisių apsaugosdarbuotojais.

 

PREVENCINĖ VEIKLA

Fizinis ir psichologinis smurtas prieš vaikus ir tarp vaikų – pastarojo meto problema. Smurtiniai atvejai, susiję su vaikų dalyvavimu smurtiniuose veiksmuose, yra tapę kasdienybe. Progimnazija, siekdama užkirsti kelią smurtui, imasi aktyvių priemonių šiai problemai spręsti.

  • Progimnazijoje yra sudaryta Vaiko gerovės komisija, kurios tikslas – spręsti prevencinio darbo klausimus, vykdant teisės pažeidimų, alkoholio, tabako, narkotinių ir psichotropinių medžiagų vartojimo, smurto, nusikalstamumo prevencinius klausimus bei organizuojant pagalbos mokiniui, mokytojui ir tėvams teikimą.
  • Vyksta klasių valandėlės prevencine tematika, pasitelkiant policijos darbuotojus.
  • Organizuojami įvairūs popamokiniai renginiai: varžybos, konkursai, viktorinos, popietės vakaronės ir kt..
  • Bibliotekoje yra įrengtas „Nusikalstamumo prevencijos" skyrius.
  • Antrose - ketvirtose klasėse vykdoma prevencinė programa „ĮVEIKIAME KARTU" (siųsti)

 

Nors, atrodo, kad prevencinės veiklos progimnazijoje yra pakankamai, tačiau smurtinių atvejų vis tiek pasitaiko. Todėl visi progimnazijos bendruomenės nariai yra kviečiami padėti išsiaiškinti nusikalstamumo ir smurtavimo atvejus. Nukentėję arba pastebėję smurtautojus prašome kreiptis į socialinę pedagogę 218 kab., skambinti telefonu 55 28 98 arba rašyti elektroniniu paštu: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

 


 

Narkotikų kontrolės departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės pedagogams, vaikų tėvams pristato internetinę svetainę www.nkd.lt/visuomene , skirtą narkomanijos prevencijai. Tikimės, kad svetainė bus naudinga. Čia galėsite pasitikrinti savo žinias, atlikdami specialų testą, susipažinti su visuomenėje paplitusiais mitais apie narkotikus, rasti informaciją apie jų sukeliamą poveikį, gauti patarimų, kaip elgtis su vaikais.

Informacinė medžiaga, kurią parengė Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas. Jos tikslas – padėti tėvams apsaugoti savo vaikus nuo rūkymo, paskatinti jaunimą padėti savo draugams mesti rūkyti.

Apsaugokite savo vaikus nuo rūkymo (siųsti)

Padėk draugui mesti rūkyti (siųsti) (siųsti) 

Pasyvus rūkymas (siųsti)

Elektroninės cigaretės (skaityti)

Socialinės informacinės kampanijos „Pirmiausia – išklausyk“ informacinė medžiaga (skaityti). Daugiau informacijos rasite čia (skaityti)

Tuesday the 27th - Romuva. Powered by 888 poker bonus code