Profesinis orientavimas

Atnaujinta: Ketvirtadienis, 03 kovo 2022

Progimnazijoje vykdomas profesinis orientavimas, kuris apima ugdymą karjerai, karjeros konsultacijas bei karjeros informavimą.

Karjeros centras (311 kab.) progimnazijoje yra vieta, kur mokinys:

·  Ras informaciją apie įvairias profesijas, mokymosi įstaigas, profesijų paklausą ir stojimo sąlygas.

·  Sužinos apie naudingus informacijos šaltinius internete bei galės jais naudotis.

·  Atliks įvairius testus, kurie padės daugiau sužinoti apie savo polinkius, gebėjimus, asmenines savybes ir tinkamumą vienai ar kitai profesijai.

Karjeros centro darbo laikas: 9:00 - 17:00

Jei turite klausimų, įdomių veiklos pasiūlymų mokiniams ar norite aptarti mokinio ateities planus, kviečiame kreiptis į profesinio orientavimo konsultantę progimnazijoje Rimkevičienę Irmą (102 kab.; el.paštas: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.).

 

 Didžiausias iššūkis gyvenime yra įveikti savo paties (nusistatytas) ribas ir eiti taip toli, kaip niekada nebūtum nė svajojęs. (PaulGauguin)

 

KAIP PASIRINKTI KARJEROS KELIĄ?

Ar žinojai, kad žmogus per visą gyvenimą darbe praleidžia vidutiniškai 90 000 valandų? Štai kodėl karjeros pasirinkimas yra vienas svarbiausių sprendimų tavo gyvenime. Šiais laikais priimti teisingą sprendimą yra pakankamai sunku, nes pasirinkimų yra labai daug! Tai gali išmušti iš vėžių. Tam reikalinga pagalba iš išorės. Tad savo žiniomis noriu pasidalyti ir šiame straipsnyje.

Karjeros pasirinkimas prasideda dar mokykloje, kai susipažįsti su įvairiais mokymosi dalykais, ruošiesi atsiskaitymams ir baigiamiesiems egzaminams. Tai daug lemiantis periodas tavo gyvenime, todėl reikėtų susikaupti ir gerai pagalvoti, kokius pasirinkimus darysi šiuo laikotarpiu. Kuo daugiau domėsies, kokias studijas ar karjerą norėtum pasirinkti, tuo bus lengviau suprasti ir pasirinkti tau tinkamiausią kelią.

Daug žmonių baigę mokyklą renkasi studijas ilgai nesvarstydami, kiek iš tikro jie nori pasirinktos profesijos. Problema yra ta, kad tam tikrai sričiai skiriamas dėmesys negarantuoja sėkmingos karjeros. Kai rinkdama idėjas šiam straipsniui pasiklausiau vienos TED kalbos, pasižymėjau man patikusią mintį: „Darykite gyvenime tai, kas apibūdina jus kaip asmenybę, o ne jūsų mėgstamą veiklą." Jei mėgsti sportuoti, dar nereiškia, kad tavo pasirinkimas bus tapti sportininku ar sporto treneriu. Daugelis vaikų žaidžia kompiuterinius žaidimus, tačiau dažniausiai tai yra priklausomybė, kenkianti psichikai ir sveikatai. Tavo pomėgiai, kuriais mielai užsiimi laisvalaikiu, nebūtinai yra tavo karjeros kelias ar tai, kas tave apibūdina.

Svarbu atskirti ir suprasti dalykus, kurie tau kelia malonumą, kaip kad šokoladas, ir tuos, kurie tave apibūdina kaip asmenybę. Tam į pagalbą gali pasitelkti daug kitų straipsnių karjeros tema, knygas, įvairią šviečiamąją informaciją internete, pokalbius su draugais, tėvų ir mokytojų patarimus. Visur gali įžvelgti tai, kas tau naudinga. Kiekvienu atveju stenkis atsirinkti tik tau reikalingą informaciją ir susidėliok prioritetus.

Suaugusieji neretai perdėtai ragina galvoti apie būsimas studijas ir karjerą. Pasitaiko atvejų, kai tėvų ir vaikų norai nesutampa ir atsiduriama akligatvyje. Gali kilti konfliktų, kurie kartais atrodo neišsprendžiami. Labai svarbu nepasimesti, atlaikyti išorės spaudimą. Visuomet sustok ir pasistenk nusiraminti. Tokioje situacijoje reikėtų į pagalbą pasikviesti kitus žmones: jie padėtų viską įvertinti kitu kampu. Tai gali būti tavo kiti šeimos nariai, kuriais pasitiki, karjeros specialistai, mokytojai ar psichologas. Racionalus požiūris gali padėti pamatyti prioritetus.

Pateiksiu keletą patarimų, kaip pasirikti savo kelią. Turėk su savimi užrašų knygutę, kurioje galėtum užsirašyti įvairius pastebėjimus apie save ir karjeros galimybes. Turi užduoti sau klausimus, kurie padėtų identifikuoti tavo stipriąsias puses, pomėgius ir domėjimosi sritis:

  • Kokius savo gabumus galėtum įvardyti?
  • Kokius tavo gabumus pastebi kiti?
  • Kokia sritis tave traukia labiausiai?
  • Kokie srities, kurioje norėtum studijuoti ir dirbti, privalumai ir trūkumai?
  • Ko reikia, kad galėtum siekti savo tikslo?

Tam, kad tinkamai atsakytum į šiuos klausimus, pasiimk į rankas pieštuką ir stenkis sąžiningai ir išsamiai užsirašyti atsakymus. Jei nesi tikras, kokių gabumų turi, paklausk patikimų tavo aplinkos žmonių nuomonės. Tai tau padės suprasti savo stiprybes, norus ir prioritetus. Pasistenk gerai peržiūrėti studijų programas bei įvertink įsidarbinimo galimybes. Labai svarbu pasigilinti į tai, kuo nori užsiimti ateityje: tai padės išvengti didelių klaidų ir nusivylimų vėliau.

Tikiuosi, kad šie patarimai tau buvo naudingi, ir linkiu tau geriausios kloties siekiant savo tikslų!

Naudingos nuorodos

1. Interaktyvios priemonės
Testai:  http://www.euroguidance.lt/karjeros-planavimas/renkuosi-karjeros-kelia/testai

2. Youtube kanalas "Karejeros kodas":
 https://www.youtube.com/channel/UC2YSz_lz1zdPAPKhFB9A3bg

3. Interaktyvi priemonė "Mobilumo gidas":
https://www.mobilumogidas.lt/

© Arūnė Žigunytė

 

 

 

 

 

SUSITIKIMAS SU DUONA

Gražią rudens dieną, spalio 19-tą, 3d klasė apsilankė Žaliūkių malūnininko sodyboje. Ten mus maloniai priėmė šventiškai nusiteikusi gaspadinė. Susėdę prie karščiu alsuojančios krosnies, išgirdome pasakojimą apie sunkų duonos kelią nuo sėjos iki balta staltiese užtiesto stalo, sužinojome, kokios tradicijos, papročiai ir ritualai gyvavo valstiečių buityje, išmokome naudotis duonkepe, minkėme tešlą, kepėme ir ragavome duonelę. Sakoma, jog duonos skonis – tai gyvenimo skonis.

Rasa Navickienė, 3d klasės mokytoja

 

KVAPNI RUGINĖ DUONELĖ

4d klasės mokiniai lankėsi Žaliūkių malūninko sodyboje. Mus maloniai priėmė šventiškai nusiteikusi „gaspadinė''. Susėdę prie karščiu alsuojančios krosnies, išgirdome pasakojimą apie sunkų duonos kelią nuo sėjos iki balta staltiese užtiesto stalo, sužinojome valstiečių buityje gyvavusias duonos kepimo tradicijas, papročius ir ritualus, išmokome naudotis duonkepe, minkėme tešlą, kepėme ir ragavome duonelę. Kol duonelė aušo, sukome girnas, apžiūrėjome malūną. Su savo duonos kepaliukais grįžome mokyklon. Po to skubėjome namo, nes su nekantrumu norėjome savo šeimos narius pavaišinti savo kepta rugine duonele.

 

2 S KLASĖS MOKINIŲ VIRTUALI KELIONĖ Į KOSMOSĄ

2018 m. spalio 25 d. 2 s klasės mokiniams dvi pamokos tema ,,Virtuali kelionė į kosmosą'' vyko kitoje aplinkoje – ,,Išmaniojoje" mokykloje.
Mokiniai įgijo žinių apie kosmosą, sužinojo, kad būti kosmose žmogui labai pavojinga. Čia nėra deguonies kvėpuoti, tvyro kosminis šaltis ir sunku apsisaugoti nuo saulės radiacijos. Iš LEGO detalių pagal duotas kiekvienai grupelei instrukcijas rinkome robotus, keliavome į Marsą virtualioje realybėje, bandėme atlikti įvairius eksperimentus! Pamokų metu su robotais tyrinėjome kosmoso platybes ir stengėmės išvengti jose tūnančių pavojų. Tai skatino vaikus mąstyti kūrybiškai, analizuoti situacijas ir taikyti kritinio mąstymo bei problemų sprendimo įgūdžius.
Mokytoja Angelė Laucienė

 

7A KLASĖ FOTOGRAFIJOS MUZIEJUJE

 

GLOBOKIME GYVŪNUS

Spalio 3 dieną ,,Romuvos" progimnazijoje vyko penktų klasių mokinių viktorina ,,Globokime gyvūnus", skirta Pasaulinei gyvūnų dienai paminėti. Mokiniai atliko kūrybines užduotis, sprendė kryžiažodžius, stengėsi parodyti, kad tarp mūsų gyvenantiems gyvūnams reikalingas dėmesys ir globa.

 

DUONOS SKONIS – TAI GYVENIMO SKONIS

Spalio 16-ąją 2S klasės mokiniai įsimins ilgam: tądien jie keliavo į Žaliūkių malūnininko sodybą, kur buvo kepama kvapni, natūraliai subrandinta naminė duonelė! Antrokėlius maloniai pasitiko gaspadinė. Susėdę prie karščiu alsuojančios krosnies, išgirdome pasakojimą apie sunkų duonos kelią nuo sėjos iki balta staltiese užtiesto stalo, sužinojome apie valstiečių buityje gyvavusias duonos kepimo tradicijas, papročius ir ritualus, kaip naudotis duonkepe, kepėme pačių pagamintus kepaliukus.
Informaciją paruošė mokytoja Angelė Laucienė

 

CHAIMO FRENKELIO VILOJE

Rugsėjo 25 dieną 4a klasės mokiniai aplankė Chaimo Frenkelio vilą. Odos dirbtuvėlėse vyko edukacinis užsiėmimas ,,Raktų pakabukas". Mokiniai sužinojo, kas tas žmogus, kuris pradėjo verslą nuo primityvios odos dirbtuvėlės ir išplėtė ją iki didžiausio odos fabriko. Kokios odos panaudojimo galimybės? Ch. Frenkelio odos dirbtuvėlėse mokiniai pasigamino praktišką daiktą - raktų pakabuką. Pasipuošė jį firminiu Ch. Frenkelio odos fabriko antspaudu.
Parengė Romualda Malčienė

 

IŠVYKA Į BIBLIOTEKĄ

2a klasės mokiniai lankėsi Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje. Joje vyko edukacinis užsiėmimas ,,Virtuali realybė". Mokiniai sužinojo, kas yra ,,virtuali realybė", patys kūrė aplinką.
Mokytoja Nida Zikienė

 

2B KLASĖ LANKĖSI "AUŠROS" MUZIEJUJE

2b klasė lankėsi „Aušros" muziejaus „Amatų mokykloje". Užsiėmimo metu mokiniai susipažino su atskirų istorinių laikotarpių keramika, jos tipais ir formomis. Užsiėmimo vadovė pamokė vaikus, kaip virveline technika nusilipdyti iš molio puodą. Visi nuoširdžiai dirbo ir namo išsinešė ornamentais papuoštą puodą.
Klasės mokytoja Birutė

 

RUGSĖJO 28 D. 5A,B,C,D KLASIŲ MOKINIAI APLANKĖ ŠIAULIŲ „AUŠROS" MUZIEJŲ

Rugsėjo 28 d. 5a,b,c,d klasių mokiniai aplankė Šiaulių „Aušros" muziejų, Frenkelio muziejų, Pakruojo dvarą. Mokinių laukė įdomūs edukaciniai užsiėmimai. Čia mokiniai trumpam tapo archeologais, odininkais. Kiekvienam dalyviui buvo suteikta galimybė susipažinti su keramikos technikomis, vėduoklių subtilybėmis, pabūti „panelėmis" bei „ponaičiais",jodinėti žirgu, apžiūrėti bausmių kambarį.

Iš muziejų ir dvaro mokiniai grįžo pasisėmę žinių, su puikiomis nuotaikomis ir dovanomis.

 

,,AUŠROS" MUZIEJUJE

Rugsėjo 26 dieną 4a klasės mokiniai aplankė ,,Aušros" muziejų. Ten vyko įdomus ir linksmas edukacinis užsiėmimas ,,Archeologinis kostiumas ir virvučių vijimas su akmenukais". Jo metu geležies amžiaus kostiumu apsirengęs archeologas papasakojo apie senovinius drabužius. Moksleiviai sužinojo apie siūlus, audinius, apžiūrėjo kostiumų rekonstrukcijas. Archeologas pamokė nusivyti vieną archeologinio kostiumo elementą – spalvotą virvutę, kuri vejama iš vikingų išmoktu būdu, naudojant akmenukus.
Parengė Romualda Malčienė

 

EDUKACINIAME UŽSIĖMIME „RAKTŲ PAKABUKAS“

4d klasės mokiniai ir mokytoja Lina Pocienė rugsėjo 25 d. lankėsi Šiaulių Ch. Frenkelio viloje. Dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Raktų pakabukas". Mokiniai sužinojo, kas išgarsino Šiaulių miesto vardą, kas pradėjo verslą nuo primityvios odos dirbtuvėlės ir išplėtė ją iki didžiausio odos fabriko visoje Rusijos imperijoje. Pamatė, užuodė ir
prisilietė prie išdirbtos gyvūnų odos. Ketvirtokai įsiminė, kad žmogaus reikmėms ji naudojama nuo neatmenamų laikų. Apavas, rūbai, žirgo reikmenys, buitiniai indai ir krepšiai - tai tik nedidelė odos panaudojimo galimybių dalis. Ch. Frenkelio odos dirbtuvėlėse pasigamino praktišką daiktą - raktų pakabuką. Pasipuošė jį firminiu Ch. Frenkelio odos fabriko antspaudu.

Lina Pocienė

 

ANTROKAI TURTINO ŽINIAS APIE DVIRATĮ

2 b klasės mokiniai su mokytoja aplankė Dviračių muziejų. Muziejuje susipažino su dviračių raida ir gamyba Lietuvoje. Išgirdo pasakojimus apie didžiąsias lietuvių keliones dviračiais, savo akimis pamatė neįprastos konstrukcijos dviratį – velomobilį.

2b klasės mokytoja Birutė

 

KETVIRTOKAI SUSIPAŽINO SU MEDIKO PROFESIJA

Rugsėjo 26 dieną 4b ir 4c klasių mokiniai traukiniu vyko į Radviliškio ligoninę, kus susipažino su mediko profesija. Lankėsi laboratorijoje, priėmimo skyriuje, procedūrų kabinetuose. Demonstruodama endoskopą gydytoja kalbėjosi su mokiniais apie sveiką mitybą. Kinizeterapeutė vedė mankštą stuburo raumenims stiprinti.

Mokytojos Valerija Akramienė, Jūratė Ostrauskienė

 

2C KLASĖS MOKINIAI EDUKACINIAME UŽSIĖMIME ,,BATAI MANO..." 

Rugsėjo 25 d. 2c klasės mokiniai lankėsi Ch. Frenkelio viloje edukaciniame užsiėmime ,,Batai mano..." Užsiėmimo metu susipažino su avalynės atsiradimo istorija, sužinojo, kas pirmieji pradėjo avėti aukštakulnius, kokio ilgumo bato nosis kėlė pavydą, kokią avalynę avėjo riteriai. Mokėsi išmatuoti pėdą, kad galėtų pasiūti batukus. Visiems buvo įdomu iš atskirų detalių ,,pasiūti" batus.

2c kl. mokytoja Rima

 

PATYRIMINIO UGDYMO DIENA

 Balandžio 19 dieną 3a klasės mokiniai ir mokytoja vyko į Agnės interjero projektavimo ir dekoravimo studiją. Trečiokai susipažino su interjero dizainerio profesija. Vėliau išbandė EBRU techniką. Tai yra dažų liejimą ant vandens paviršiaus. Savo sukurtus paveikslus mokiniai perkėlė ant puodelių. Per Motinos dieną juos padovanos brangiausiam žmogui – Mamai. Vėliau vyko edukacinis užsiėmimas jaunųjų gamtininkų stotyje. Mokiniai susipažino su naminiais, laukiniais, egzotiniais gyvūnais, turėjo galimybę juos stebėti. Ši išvyka padeda pajausti ugdytiniams atsakomybę, pagarbą gyvybei. moko suprasti gyvojo pasaulio sudėtingumą ir harmoniją.
Parengė mokytoja Romualda Malčienė

 

 

EDUKACINIS UŽSIĖMIMAS CHAIMO FRENKELIO VILOJE

 Balandžio 19 d kultūrinės pažintinės dienos metu 6a ir 6b klasių mokiniai kartu su klasių vadovėmis G. Petrušiene ir L Vytiene bei mokytojomis Ž. Bareikiene ir R. Lemežiene lankėsi Chaimo Frenkelio viloje. Čia mokiniai dalyvavo edukaciniame užsiėmime "Odininko dirbtuvėlė". Užsiėmimo pradžioje jiems buvo parodytas filmukas apie šalia klestėjusį odų fabriką, jo istoriją. Užsiėmimo metu mokiniai patys turėjo galimybę prisiliesti prie dirbinių iš odos gamybos - pasigamino raktų pakabukus. Veiklos ir įspūdžių tikrai netrūko.​

 

ANTROKAI CH. FRENKELIO VILOJE

 Balandžio 19 d. 2a klasės mokiniai lankėsi CH. Frenkelio viloje. Vaikai dalyvavo edukaciniame užsiėmime ,,Mano batai“.

 Mokiniai sužinojo batų atsiradimo istoriją, aptarė medžiagas ir priemones, kurių reikėjo anksčiau ir kurios naudojamos šiuo metu norint pasigaminti batus; aptarė batų nešiojimo, batų mados istorijos raidą Europoje ir Lietuvoje.

 Susipažino su avalyninko profesija. Atliko praktines užduotis: matavo draugo koją ir kūrė batų užsakymo kortelę, pasinaudodami batų kurpaliais, mokėsi modeliuoti batus, patys piešė svajonių batą ir kūrė reklamą.

 Po edukacijos antrokai susipažino su rūmų architektūra, aplankė senovinių gaisrinių mašinų parodą.

 

PAMOKA AMERIKOS SKAITYKLOJE

 Pirmasis klausimas, kurį 7 b klasės mokiniai išgirdo P. Višinskio centrinės bibliotekos Amerikos skaitykloje: „Ar kas nors esate čia buvęs?". Visų atsakymas buvo neigiamas, todėl skaityklos darbuotoja trumpai papasakojo apie šios įstaigos atsiradimą, veiklą, siūlomas paslaugas.
Įdomiausia veikla buvo stalo žaidimai anglų kalba, kurie buvo įtraukiantys tiek, kad net nebuvo pastebėta prabėgusi valanda. Na, o pabaigoje – fotosesija su JAV prezidento atvaizdu. Mums ten patiko ir pažadėjome grįžti dar ne vieną kartą, nes buvo pasiūlyta įvairių edukacinių pamokų.
Kita stotelė – edukacinė kalbų mokykla ,,Kalba". Šioje įstaigoje sužinojome, kokių kalbų mokytojai yra labiausiai reikalingi, išgirdome, kad mokytojas gali dirbti ne tik mokykloje ir netgi gavome dovanėlių.
Tai buvo pamokos kitose aplinkose. Septintokai įvertino: „Labai įdomios, kitokios, norėtųsi daugiau tokių pamokų...".
Anglų kalbos mokytoja Žana Bareikienė

 

STEAM PAMOKA ŠPRC STATYBOS SKYRIUJE

2018-04-12 7A klasės mokiniai dalyvavo STEAM pamokoje ŠPRC statybos skyriuje. Mokinius lydėjo technologijų mokytojos J.Buzienė ir A.Venskienė.

Mokiniai susipažino su staliaus ir interjero apipavidalintojo specialybėmis. Praktinio užsiėmimo metu vaikinai ir merginos, su specialistų pagalba, gamino medines pjaustymo lenteles ir dekoratyvines sienų detales.

Praleistas laikas kitoje erdvėje neprailgo, nes užduotys buvo įdomios, mokiniai praktiškai išbandė įvairius dekoravimo būdus, įrankius, stakles.

 

8B ŽMOGAUS SAGOS PAMOKA

 Balandžio 12d. į 8b klasės Žmogaus saugos pamoką atvyko Šiaulių apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos III komandos nariai. Pamokoje ugniagesiai- gelbėtojai papasakojo mokiniams apie Šiaulių mieste ir rajone šiuo metu aktualia tapusią problemą – sausos žolės deginimą atvirose teritorijose, apie taikomas įstatymuose numatytas poveikio priemones . Paaiškino, kaip neatsargus ir neatsakingas elgesys gyvenamojoje aplinkoje gali sukelti gaisrą, kaip elgtis gaisro metu, kitose ekstremaliose situacijose. Ugniagesiai – gelbėtojai pasidalino savo profesijos ypatumais. Mokiniams buvo įdomios gaisro gesinimo priemonės, išbandė kvėpavimo aparatą. Mokiniai turėjo galimybę pasimatuoti ugniagesių aprangą.

 

 

KOVO 20 DIENA 5D KLASĖJE

 Kovo 20-ąją visas Šiaulių miestas paminėjo Žemės dieną. 5d klasės mokiniai mokykloje dalyvavo Žemės dienos atidarymo šventėje, pristatė savo klasės plakatą ir išvykome į "Aušros" muziejų. Ten mūsų laukė archeologė, kuri pravedė edukacinę pamokėlę "Archeologiniai kasinėjimai". Šioje pamokėlėje mokiniai daug sužinojo apie archeologinius kasinėjimus Šiaulių mieste,atrastų daiktų istoriją , pamatė įspūdingų eksponatų. Po teorinės dalies mokiniai turėjo galimybę pasijusti archeologais, nes gavo praktinę užduotį. Kiekvienam mokiniui buvo suteikta galimybė kasinėti, surasti, nuvalyti ir popieriaus lape tiksliai pažymėti radinį.Šis edukacinis užsiėmimas mokiniams paliko neapsakomus prisiminimus.

 

 

" KAIP ATSIRANDA GIRA..."

 Š.m. kovo 20 d. 2 d. klasės mokiniai apsilankė Šiaulių "Gubernijoje". Jie susipažino su pardavėjo profesija.Ugdytiniai sužinojo, koks yra giros atsiradimo kelias, kaip reikia rūšiuoti šiukšles.Paragavę duonos giros, mokinukai grįžo namo...

 Informaciją parengė: R.Navickienė

 

 

JAUNIEJI ROBOTŲ INŽINIERIAI

 Kovo 20 dieną 8b klasės mokiniai Adelė Balytė, Gytis Rudauskas ir Gabrielius Marcinkus dalyvavo tarptautinėje mokinių konferencijoje „Mano ateities projektas - svajonių profesija" Šiaulių Sanatorinėje mokykloje. Konferencijos tikslas - skatinti mokinius domėtis profesijų įvairove, karjera ir jos galimybėmis, o joje dalyvavo Lietuvos, Latvijos, Estijos, Suomijos bendrojo ugdymo mokyklų 5–10 kl. mokiniai. Adelė, Gytis ir Gabrielius angliškai pristatė robotų inžinieriaus profesiją bei papasakojo apie savo žymiąją „Robotikos" būrelio veiklą. Mokinius konferencijai parengė informacinių technologijų mokytoja R.Nemanienė ir anglų kalbos mokytoja G.Petrušienė.

 

 

7A SVEČIAVOSI  UAB „VENTA LT“

 Kovo 20d. 7a klasės mokiniai kartu su savo auklėtoja M. Gaurilčikiene išsiruošė į trumpą ekskursiją, į UAB „VENTA LT" – tai ilgametę gamybos patirtį turinti didžiausią natūralios medienos kėdžių gamybos ir eksporto įmonė Lietuvoje. Mokiniai lankėsi įvairiuose gamybos cechuose, kur stebėjo visą kėdės atsiradimo procesą - nuo medienos apdirbimo iki supakavimo. Vaikai taip pat buvo supažindinti su įmonės atsiradimo istorija. Mokiniai daug sužinojo apie įprasto ir kasdien naudojamo baldo atsiradimą, kuris jiems pasirodė labai įdomus, nes iki tol, kaip patys mokiniai sakė: „...net neįsivaizdavau, kad vienai kėdei pagaminti reikia tiek daug darbo, pastangų ir laiko".Vaikai ekskursija liko patenkinti, nes anot jų „visada įdomu sužinoti ir pamatyti kažką naujo".

 

 

„OPA“ PRAKTINIS UŽSIĖMIMAS „AUTOMECHANIKOS DARBAI“

 Kovo 13 dieną 3a klasės mokiniai ir mokytoja vyko į ankstyvojo profesinio orientavimo projekto „OPA" praktinį užsiėmimą „Automechanikos darbai". Mokiniai susipažino su automobilių mechaniko specialybe. Trečiokai sužinojo, kad būsimieji automobilių mechanikai mokosi surasti automobilių gedimų priežastis, jas šalinti. Įgiję automobilių mechaniko kvalifikaciją, auklėtiniai gali dirbti automobilių remonto ir priežiūros įmonėse, autoservisuose, autobusų parkuose. Renkantis šią specialybę reikia būti kruopštiems, gebantiems susikaupti, gabiems technikai.
Ugdytiniai labai stengėsi būti atidūs ir individualias užduotis kruopščiai atlikti.

R. Malčienė

 

8A KLASĖS MOKINIAI – CH. FRENKELIO VILOJE

Vasario 15 d. 8a klasės mokiniai lankėsi Chaimo Frenkelio viloje ir dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Chaimo Frenkelio odos dirbtuvėlės". Autentiškoje ir įdomioje erdvėje muziejininkai pristatė odininko ir batsiuvio amatą bei supažindino su garsiausio Šiaulių odininko Ch. Frenkelio veikla. Praktinėje dalyje mokiniai pasigamino odinį rakto pakabuką, kurį papuošė firminiu Ch.Frenkelio sūnaus Jokūbo, vadovavusio fabrikui po tėvo mirties, antspaudu.

 Projektas OPA

 Sausio 15 dieną 3 c klasės mokiniai vyko į Profesinio rengimo centrą, kur dalyvavo pamokoje "Interjero dekoravimo darbai". Trečiokai mokėsi maišyti dažus, dėti pigmento, derinti spalvas, naudotis trafaretais, tamponuoti. Po to Profesinio rengimo centro dėstytojai surengė ekskursiją po dirbtuves, kur stebėjome, kokius darbus dirba mūrininkai, apdailininkai, staliai. Pamoka labai patiko ir mielai mokinukai apsilankytų dar kartą.
Mokytoja Jūratė Ostrauskienė

 

5A KLASĖS SUSITIKIMAS SU ŠIAULIŲ AVPK BENDRUOMENĖS GRUPĖS TYRĖJU DANIELIUMI BUDRIU

 Lapkričio mėnesio 23 d. 5a klasės mokiniai susitiko su Šiaulių AVPK bendruomenės grupės tyrėju Danieliumi Budriu. Mokiniai išgirdo daug naudingos informacijos. Susipažino su galiojančiais įstatymais apie triukšmą, nusikaltimus. Policijos tyrėjas išsamiai ir įdomiai papasakojo apie rūkymo žalą, svaigiųjų gėrimų vartojimą, kokios gresia baudos, davė gyvenimiškų patarimų. Mokiniai buvo įtraukti į smagią diskusiją. Tikimės ir toliau gražaus bendradarbiavimo supažindinant ir informuojant „Romuvos“ progimnazijos mažuosius mokinius apie prevencijos veiklą.

 

 

SUSIPAŽINKIME SU POLICIJOS PROFESIJA

 Š.m. lapkričio 20 dieną, 2 d klasėje apsilankė policijos atstovai. Jie mokinukus supažindino su policininko profesija. Pristatė kokių būna policijos rūšių:kriminalinė , viešoji , konvojus, migracija...Ugdytiniai sužinojo, kur galima įgyti šią profesiją ir kokių reikia savybių, kad taptum policininku...Policijos atstovai pristatė spec. priemones.Mokinukai gavo specialias korteles, kuriose buvo pažymėti jų pačių pirštų antspaudai.Padėkoję už apsilankymą,atsisveikinome...Dabar tikrai atsiminsime policijos šūkį - "Ginti, saugoti, padėti".

 Informaciją parengė: R. Navickienė

 

 

5A KLASĖS IŠVYKA Į „ARTILUX“ ŠVIESTUVŲ GAMYKLĄ

 Lapkričio 16 d. 5a klasės mokiniai vyko į „Artilux“ šviestuvų gamyklą, kuri įkurta 2002 metais kaip bendra Lietuvos iš Švedijos įmonė, gaminanti elektros prietaisus ir apšvietimo produktus. Bendrovės steigėjai yra Švedijos įmonė AB Artilux ir Lietuvos bendrovė AB Neaustinių medžiagų fabrikas. Mokiniai pamatė kaip gaminami šviestuvai, kaip jie surenkami. Susipažino su darbuotojų profesijomis iš arčiau, pamatė gaminamų šviestuvų ekspoziciją. Mokiniai parsinešė neišdildomų įspūdžių. Edukacinės išvykos pabaigoje atsigaivo gaiviaisiais gėrimais, pasmaližiavo ir geros nuotaikos lydimi grįžo į mokyklą.

 

 

4B IR 4C KLASIŲ MOKINIAI POLICIJOS MUZIEJUJE

 Lapkričio 16 d. 4b ir 4c klasių mokiniai lankėsi Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato muziejuje. Ekskursijos vadovas Aleksandras Apočkinas papasakojo apie policininko darbą, apie įvairius policininkų anksčiau naudotus ir dabar naudojamus ginklus bei kitą amuniciją: antrankius, neperšaunamą liemenę. Teko pasėdėti net ,,tramdomojoje" kėdėje. Mokiniams buvo viskas įdomu, todėl jie daug klausinėjo, smalsiai dairėsi po muziejų, sužinojo, kokias savybes reikia ugdyti, norint tapti policininku.
Informaciją parengė Daiva Popovienė

 

ANTROKAI KNYGRIŠYKLOJE

 Lapkričio 16 d. 2a klasės mokiniai lankėsi knygrišykloje. Jie dalyvavo edukaciniame užsiėmime ,,Kaip gimsta knyga“. Įmonės darbuotojai supažindino mokinius su knygrišyklos istorija, pamokė rinkti raides popieriaus lape, parodė, kaip patiems pasigaminti knygelę. Išklausę instruktažą, mokiniai patys pasigamino knygeles, iš kartono ruošinių lankstė dėžutes . Ypač antrokėliams daug emocijų sukėlė ekskursija po spaustuvę. Vaikai pamatė, kokias sudėtingas mašinas reikia mokėti valdyti, kad atsirastų knyga, maišeliai ar kiti gaminiai. Aktyviausius mokinius įmonės darbuotojai apdovanojo knygelėmis ir suvenyrais.

 

 

EDUKACINIS UŽSIĖMIMAS AGNĖS DIZAINO STUDIJOJE

 Lapkričio 16 d. 6b klasės mokiniai apsilankė Agnės dizaino studijoje. Studijos vadovė Agnė Petrylienė papasakojo mokiniams apie dizainerio profesiją, supažindino su studijos veiklomis. Užsiėmimo metu mokiniai dekoravo puodelius, o dizainerė Agnė visiems norintiems padarė laikinas tatuiruotes, pavaišino arbata.

 

 SUSITIKIMAS SU DAILININKU IR RAŠYTOJU V. MALČIUMI

Lapkričio 13 d. ,,Romuvos" progimnazijoje lankėsi audiovizualinių tekstų kūrėjas Virginijus Malčius. Jis susitiko su pradinių klasių mokiniais. Autorius pristatė savo kūrybos knygeles vaikams „Do Do ūsai" ir „Ilgų kojų istorija" . Pirmoji knygelė ,,Do Do ūsai" autoriui pelnė geriausio iliustratoriaus vardą. Mokiniai apžiūrėjo ir autoriaus sukurtas iliustracijas L. Darbutaitės eilėraščių knygelei ,,Baltas dangus".
Susitikimo metu pradinukai sužinojo, kaip iliustruojamos knygelės, iš kur autorius ima tiek daug idėjų, kas autorių paskatino kurti knygeles vaikams, kas yra jo knygelių didžiausi kritikai.
Tie mokinukai, kurie lankė edukacinius užsiėmimus edukacinėje programoje ,,Monopolis", pasidžiaugė atpažinę rašytoją, nes jis programos dalyvius mokė kaip sukurti įvairiausias iliuzijas meno kūrinyje.
Mokinukai apibėrė autorių įvairiais klausimais. Jiems buvo įdomu sužinoti, kodėl autorius pasirinko vienus ar kitus knygelių personažus, kodėl vienos iliustracijos tamsios, o kitos šviesios ir t.t.
Noriai ir kantriai vaikų rašytojas atsakė į mokinukų klausimus. Pasidžiaugė, kad jau rengiama trečia knygelė vaikams.
Susitikimo dalyviams autorius parodė savo kūrybos animacinį filmą ,,Saulės vaduotojai", mokiniams paliko savos kūrybos knygelių.
Knygelių autorius prisipažino jauniesiems skaitytojams, kad smagu po daugelio metų sugrįžti į savo buvusią mokyklą, kur prieš 20 metų pats keliavo mokslo labirintais, susitikti su šauniais ir žingeidžiais progimnazijos mokinukais.

 

 „ATEITIES INŽINERIJOS“ KŪRYBINĖS DIRBTUVĖS

 Spalio 27d. 7a ir 7b klasės mokiniai, besidomintys informacinėmis technologijomis ir šiuolaikinėmis inžinerijos naujovėmis, kartu su informacinių technologijų mokytoja R. Nemaniene dalyvavo VGTU dėstytojų Šiaulių St. Šalkauskio gimnazijoje organizuotose „Ateities inžinerijos" kūrybinėse dirbtuvėse. Pasidaliję į tikslines grupes, mūsų mokiniai intensyviai dirbo dviejuose moduliuose - „Naujo pramonės gaminio kūrimas" ir Išmanioji statyba „Virtualios realybės modeliavimas su „Minecraft: education edition". „Ateities inžinerijos" kūrybinės dirbtuvės yra viena iš „ATEITIES INŽINERIJOS" nuotolinio ugdymo projekto veiklų. Projektą įgyvendiną Gedimino technikos universitetas. Projekto tikslas - panaudojant šiuolaikinių technologijų ir nuotolinės mokymo formos privalumus, suteikti mokiniams papildomas galimybes gilinti savo žinias ir jas kompleksiškai taikyti inžinerijos, technologijų, gamtos mokslų, informatikos, dizaino, verslumo ugdymo ir kitų susijusių STEAM dalykų srityse. Dalyvaujantieji platformos veiklose galės planuoti ir atlikti taikomuosius tyrimus, kurti originalius įtaisus, programėles ar statinių modelius, sėkmingai investuoti ir vystyti verslą, taip pat planuoti bei vykdyti projektus ir konkursuose pristatyti jų rezultatus. Susidomėjusi VGTU vykdomu projektu, 2017 m. gegužės-rugsėjo mėn. informacinių technologijų mokytoja R. Nemanienė dalyvavo metodiniuose seminaruose mokytojams, norintiems dalyvauti platformos veikloje. Kūrybinėse dirbtuvėse dalyvavę mokiniai pasiryžę dalyvauti platformos veiklose, atlikti projektinius darbus ir išmėginti savo jėgas tarp vyresnių klasių mokinių.

 

 PAMOKA SU VOKIEČIŲ AVIGANE DIKSY SAULĖS VILKAS

 Spalio 24-ąją ,,Romuvos" progimnazijoje užsiėmimus 3a ir 3c , 5-ųjų klasių mokiniams vedė ...vokiečių aviganė Diksy Saulės Vilkas ir Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Patrulių rinktinės Kinologų būrio vyresnysis patrulis Žydrius Marcinkus. Mokiniai užgniaužę kvapą stebėjo policijoje dirbančio šuns gebėjimus. Dėkojame policijos pareigūnui už šiltą, pamokantį, mokinius sudominusį bendravimą, savo profesijos pristatymą ir atsakytą begalę klausimų :). Tikimės susitikti dar ne kartą !

 

 

 3D KLASĖS MOKINIAI PROFESINIO RENGIMO CENTRE

 3d klasės mokiniai ir mokytoja Lina Pocienė lankėsi Šiaulių Profesinio rengimo centro mechanikos skyriuje. Mokiniai OPA (ankstyvojo profesinio orientavimo) projekto edukacinio užsiėmimo metu susipažino su automobilininko, mechaniko, elektriko, suvirintojo, tekintojo profesijomis. Vaikams buvo įdomu sužinoti, kaip pjaunamas ir virinamas metalas, sužinojo, kokioje temperatūroje pradeda lydytis metalas, išmoko patikrinti ar kabelis tinkamas naudojimui, ar yra viduje įtrūkęs. Labai visus sužavėjo Profesinio rengimo centro automobilininkų sukurtas automobilis. Mokiniai ir mokytoja dėkingi centro pedagogams, kurie įdomiai supažindino su centre galimomis įgyti profesijomis.

 

 

 AŠTUNTOKAI DALYVAVO RENGINYJE ,,ATVIRA INŽINERINĖS PRAMONĖS LABORATORIJA"

Rugsėjo 13 dieną 8a ir 8d klasių mokiniai kartu su klasių vadovėmis lankėsi praktinių gamtamokslinių ir inžinerinių kompetencijų tobulinimo laboratorijoje. Interaktyviuose Lietuvos inžinerinės pramonės asociacijos infomobiliuose mokiniai išbandė pažangią įrangą: 3D spausdintuvus, staklių valdymo ir gamybos ciklo simuliacines programas, žmogaus fiziologinių savybių testavimo įrangą, mokomuosius stendus.

 

 

 8 – TŲ KLASIŲ MOKINIŲ KULTŪRINĖ – PAŽINTINĖ DIENA – KARJEROS DIENA

Progimnazijos aštuntokai kartu su klasių vadovėmis ir lydinčiais mokytojais karjeros dieną lankėsi Šiaulių arenoje, 4-oje parodoje „Ką veiki? / Tavo PIN kodas". Akimirkos iš renginio.

 

 

 4B IR 4C KLASĖS MOKINIŲ KELIONĖ Į RADVILIŠKĮ TRAUKINIU

4b ir 4c klasių mokiniai nutarė vykti į Radviliškį traukiniu. Pravedus apklausą klasėse paaiškėjo, kad daugiau nei pusė mokinių nėra keliavę šia transporto priemone. O ir apie geležinkelyje dirbančių žmonių profesiją ne daug ką žino...

 

Nors keleivių buvo labai daug, bet pro langus susidomėję stebėjome traukinių eismą, šilumvežių remonto darbus.

 

Radviliškio geležinkelio stotyje mus pasitiko Radviliškio miesto gidas Albertas Vitartas. Ekskursijos metu susipažinome su Radviliškio geležinkelio istorija, čia gyvenusiais ir dirbusias žymiais žmonėmis, pamatėme įdomių ir unikalių objektų: miesto simbolį garvežį, istorinį ąžuolą, rašytojo Jono Marcinkevičiaus namą, Tremtinių vagoną, Lokomotyvų depą, Geležinkelio stotį. Nuo pėsčiųjų tilto pasigrožėjome geležinkelio panorama.

 

Grįžtant namo, mokinių laukė siurprizas. Traukinio mašinistas visus norinčius pakvietė į savo valdymo kabiną, papasakojo apie savo darbą, parodė kaip valdomi traukiniai.

 

Pilni įspūdžių grįžome namo. Vaikai ne tik sužinojo, kaip saugiai elgtis prie geležinkelio bėgių, traukinyje, bet ir praplėtė akiratį, susipažino su geležinkelininkų profesija, turėjo puikią progą pabūti kartu su draugais.

 

Informaciją parengė mokytoja Daiva Popovienė

 

 

 3 B KLASĖS "SALDI" PAMOKĖLĖ "RŪTOS" FABRIKE

 

6B KLASĖS MOKINIŲ VIZITAS Į ŠIAULIŲ MIESTO SAVIVALDYBĖS VIEŠOSIOS BIBLIOTEKOS "AIDO" FILIALĄ

6b klasės mokiniai rugsėjo 7d. lankėsi Šiaulių miesto viešosios bibliotekos "Aido" filiale. Bibliotekos vedėja ir darbuotojos išsamiai supažindino mokinius su bibliotekininko profesija, bibliotekos skyriais, parodė filmuką apie bibliotekininko profesiją.

 

 

 6A KLASĖ APSILANKĖ ŠU BIBLIOTEKOJE

6a klasės mokiniai apsilankė ŠU bibliotekoje, susipažino su bibliotekos darbuotojo profesija ir akivaizdžiai įsitikino kokių savybių ir gebėjimų reikia žmonėms, kurie dirba šį darbą.

 

 

 SPAUSTUVĖJE

Rugsėjo 7 d. 2b klasės mokiniai lankėsi Šiaulių miesto spaustuvėje. Čia susipažino su knygų atsiradimo istorija, pamatė, kaip knygos gaminamos šiandien. Ekskursijos pabaigoje mokiniai patys pasigamino savo knygutes. Visų laukė daug prizų ir siurprizų. Į mokyklą grįžome puikios nuotaikos.

 

 

 6D KLASĖS MOKINIAI UAB "ECOSERVICE PROJEKTAI" ĮMONĖJE

Rugsėjo 7 d. Ugdymo karjerai dieną 6d klasės mokiniai kartu su klasės vadove Violeta Dališanskiene ir mokytoju Mantu Baku lankėsi UAB "Ecoservice projektai" įmonėje. Mokiniai klausėsi pasakojimo apie atliekų rūšiavimą, žiūrėjo skaidres, o po to turėjo praktinę užduotį surūšiuoti duotas atliekas. Užsidėję liemenes ir šalmus, ėjome į gamybines patalpas. Įdomu buvo išvysti, kaip praktiškai rūšiuojamos įvairios atliekos. Už naudingą išvyką dėkojame Dovilės mamytei Gražinai Sipavičienei.

 

 

 KARJEROS DIENOS IŠVYKA Į „RŪTOS“ FABRIKO MUZIEJŲ

Rugsėjo 7-a diena „Romuvos“ progimnazijoje buvo skirta karjerai. Vietoje pamokinės veiklos mokiniai susipažino su įvairiomis profesijomis, specialybėmis. 7a klasės mokiniai lydimi savo auklėtojos M.Gaurilčikienės ir mokytojos E. Puzarienės lankėsi saldainių fabriko „Rūta“ muziejuje, kur vaikai išgirdo seniausio Lietuvoje saldainių fabriko atsiradimo istoriją, sužinojo, kaip atsirado šokoladas, kaip ir iš ko jis yra gaminamas. Smagiausia išvykos dalis mokiniams buvo saldainių gaminimas. Visa klasė nutarė, jog tokia veikla mielai užsiimtų kartą į savaitę ir teigė, jog rekomenduos šį muziejų aplankyti visiems savo draugams. Mokiniai, išbandę saldainių gamybos procesą, buvo sužavėti šia profesija. Kai kurie teigė, jog visai būtų smagu dirbti saldainių fabrike.

 

 

PROJEKTAS ,,MANO ŠEIMOJE GYVENA ĮVAIRIŲ PROFESIJŲ ŽMONĖS“

Rugsėjo 7 d. 5a klasės mokiniai vykdė projektą ,,Mano šeimoje gyvena įvairių profesijų žmonės“, kurio metu kūrė, piešė, karpė ir klijavo. Vaikai džiaugėsi sužinoję, kiek daug įvairių profesijų esama ir kaip svarbu pasirinkti teisingą kelią. Po pristatymo klasėje visi penktų klasių mokiniai susirinko aktų salėje, kur vieni kitiems pristatė savo projektus apie populiariausias ir pavojingiausias profesijas bei kokios vyrauja tarp šeimos narių.

 

 

AR NORIU BŪTI GAISRININKU?

Š.m. rugsėjo 7 dieną 2 d klasė keliavo į Šiaulių apskrities priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą. Ten susipažino su gaisrininko profesija. Sužinojo apie reikalingą įrangą, rūbus, transportą - šiai profesijai.Pabuvoję supratome, kad tai labai atsakinga ir sunki profesija...Palinkėję geros dienos, grįžome į mokyklą.

Informaciją parengė: R. Navickienė

 

MANO POMĖGIAI

Kas man patinka? Kodėl svarbu turėti pomėgių? Į šiuos klausimus 2a klasės vaikai atsakinėjo integruotoje dailės pamokoje. Psichologė ir klasės mokytoja pasiūlė jiems nupiešti ir pristatyti savo mėgstamiausią veiklą - kalbėta apie Lego konstruktorių, važinėjimą dviračiu, riedlente, futbolo žaidimą ir kt. Pamoka buvo skirta ne tik geriau pažinti save, klasės draugus, bet ir ugdyti bendradarbiavimo įgūdžius.

 

AŠ SVAJOJU

Savaitei baigiantis 4b klasės mokiniai dalyvavo integruotoje dailės pamokoje "Aš svajoju". Užsiėmimas skirtas stiprinti tarpusavio bendradarbiavimo įgūdžius, paskatinti mąstyti apie savo ateitį. Vaikai noriai piešė odontologo, automechaniko, sportininko, viešbučio savininko ir kitas svajonių profesijas, pristatė jas. Pamokos pabaigoje su klasės mokytoja ir psichologe aptarė, ko reikia, kad jų norai išsipildytų.

 

PRADINUKAS (2016m.)

Peržiūrėti laikraštį

MOKSLO ATRADIMAI ATEITIES INOVATORIAMS

 

Šaulių universiteto organizuojamas mokslo tyrimų festivalis „Mokslo atradimai ateities inovatoriams“ pakvietė moksleivius į atviras STEAM mokslo laboratorijas. Gruodžio 8 d. 7d klasės mokiniams Šiaulių universiteto inžinerijos laboratorijoje vyko netradicinė informacinių technologijų pamoka „Mechaninių technologijų kompiuterinis valdymas“. Mokiniai laboratorijoje susipažino su konstruktorių ir dizainerių naudojama programine įranga, leidžiančia kurti įvairiausių objektų (nuo šaukšto iki lėktuvo) trimačius modelius. Pamokos metu stebėjo sukurtų objektų vaizdą virtualioje trimatėje aplinkoje. Tyrinėjo programinės įrangos „SOLIDWORKS“ galimybes, kūrybiškai taikė įgytas žinias kuriant 3D modelius.

 

 

 

AŠTUNTOKAI - MOKSLO TYRIMŲ FESTIVALYJE

 

Gruodžio 5 dieną 8a klasės mokiniai, lydimi chemijos mokytojos G. Stankevičienės, dalyvavo Šiaulių universiteto organizuojamame mokslo tyrimų festivalyje „Mokslo atradimai ateities inovatoriams“. Mokslo tyrimų festivalio tikslas – skatinti Šiaulių miesto mokinių ir mokytojų domėjimąsi STEAM mokslų srities galimybėmis sudarant sąlygas atlikti tiriamuosiusdarbus Šiaulių universiteto laboratorijose. Aštuntokai atliko tyrimus chemijos laboratorijoje. Mokiniai sužinojo, iš kokių organinių cheminių junginių gaminamos kvapniosios medžiagos, atliko jų sintezę ir palygino su pramonėje naudojamų medžiagų kvapais. Atlikę bandymus susipažino su nuostabiu chemijos spalvų pasauliu.

 

Festivalis – ir šventė, ir žinios, ir nauji potyriai. Nauja, įdomi veikla mokiniams patiko. Visa tai padės ne tik pamokose mokykloje – gal kuriam nors bandymų dalyviui tai bus pirmas mažas žingsnelis kelyje į sudėtingą ir įdomią chemijos šalį.

 

 

 

UGDOME KŪRYBIŠKUMĄ

 

Paskutinė lapkričio diena, tačiau ne paskutinis užsiėmimas, ugdantis mokinių kūrybiškumą. Jau tradiciškai kiekvienais metais "Romuvos" gimnazijos matematikos mokytojos kviečia į svečius mūsų aštuntokus kartu su gimnazistais susipažinti ir pabendrauti su ŠU dėstytojais. Mokiniai ne tik klausė docentės Daivos Korsakienės pasakojimo apie Mobiuso juostą, bet patys karpė, klijavo, o po to stebėjo ir tarpusavy lygino gautas figūras. Ačiū dėstytojai ir gimnazijos mokytojai Daliai Alasauskienei už galimybę dalyvauti netradicinėje matematikos pamokoje.

 

 

 

7B LANKĖSI ŠIAULIŲ VALSTYBINĖJE KOLEGIJOJE

 

Karjeros dieną 7b klasės mokiniai pabuvojo Šiaulių kolegijos Verslo ir technologijų fakultete. Mokinius supažindino su studijų programomis, stojamųjų konkursinių balų sistema. Po to septintokai patraukė į įvairių mokslų studijų auditorijas. Ypatingai patiko susitikimai su automobilių techninio eksploatavimo, transporto logistikos technologijų bei statybos studijų dėstytojais ir galimybė patiems dalyvauti praktiniuose darbuose. Mokiniai noriai svėrė, sijojo žvyrą, gabeno iš vienos vietos į kitą krovinį. Po susitikimo septintokai džiaugėsi praturtinę savo patirtį, įsitikino, kad visų mokomųjų dalykų geros žinios yra būtinos norint ateityje konkuruoti su kitais.

 

 

 

VIEŠNAGĖ „ROMUVOS“ GIMNAZIJOJE

 

Lapkričio 24d. (ketvirtadienį) visi 8-tokai lankėsi "Romuvos" gimnazijoje. Laikas pamąstyti apie ateitį, po kelių mėnesių teks palikti savo jaukią progimnaziją ir atrasti save naujoje erdvėje, naujame kolektyve. Prieš eidami į gimnaziją gavome tvarkaraščius, kurių turėjome laikytis. Pirmoji pamoka buvo IKT, per kurią mes darėme kalėdines nuotraukas, išgirdome, kaip gimnazistai mokosi informacinių technologijų. Antroji pamoka buvo lietuvių k. Susipažinome su be galo linksma mokytoja Dona, kuriai ruošėme interviu. Trečioji pamoka - anglų k. Išbandėme naują būdą, kaip įdomiai ir lengvai mokytis anglų kalbos. Įrašinėjome anekdotus, atlikome klausymo užduotis. Labai patiko inovatyvus kabinetas. Kiekvienas mokinys turi savo "kampelį" , kuriame atlieka darbus. Ketvirtoji pamoka buvo karjeros planavimas. Pamokoje sužinojome būdų, kaip galime suprasti, ko norime pasiekti gyvenime, supratome, kokie svarbūs yra talentai kopiant karjeros laiptais, atlikome įdomias užduotis. Penktasis užsiėmimas vyko aktų salėje, kur mes sužinojome apie „Romuvos“ gimnaziją dar daugiau, susipažinome su ansambliu bei šokių studija "Eureka". Gimnazija mus be galo maloniai sutiko ir išlydėjo. Ši diena "Romuvos" gimnazijoje tikrai nepamirštama ir naudinga.

 

Agota Kazlauskaitė, 8c klasės mokinė

 

Foto Agnės Baliutavičiūtės, 8c klasės mokinės

 

 

 

7A KLASĖS MOKINIAI SUSIPAŽINO SU STATYBININKO PROFESIJA

 

Lapkričio 24 dieną 7a klasės mokiniai lankėsi Šiaulių PRC Statybos skyriuje. Profesijos mokytojas vaikus supažindino su darbų sauga, pristatė įrankius ir pademonstravo darbo su jais galimybes. Statydami namo sieną, mokiniai galėjo patys praktiškai išbandyti mūrininko betonuotojo darbą.

 

 

 

NACIONALINĖS KARJEROS SAVAITĖS PABAIGA

 

Baigiantis Nacionalinei Karjeros savaitei visus progimnazijos mokinius pakvietėme dalyvauti jau tradicija tapusioje akcijoje "Atspėk, kas esu!". Paskutinę savaitės dieną mokiniai, su tėvelių pagalba, tapo įvairiausių profesijų atstovais - medikais, dailininkais, verslininkais ir kt. O pertraukų metu noriai įsitraukė į mini konferenciją "Nepatikėsi, ką aš veikiau!" - mokyklos erdvėse pristatė savo klasių vizitus į įstaigas, įmones, dalijosi įspūdžiais bei rekomendacijomis.

 

 

 

6C KLASĖS ŽMOGAUS SAUGOS PAMOKĄ PRAVEDĖ TIKRI UGNIAGESIAI – GELBĖTOJAI

 

Lapkričio 21-25 d. progimnazijoje vyksta Nacionalinės karjeros savaitė. Į 6c klasės Žmogaus saugos pamoką atvyko Šiaulių apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos III komandos nariai. Pamokoje Šiaulių apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos III komandos viršininko pavaduotojas L. Kivilius papasakojo mokiniams kaip elgtis gaisro metu, kitose ekstremaliose situacijose. Ugniagesiai – gelbėtojai pasidalino savo profesijos ypatumais. Mokiniams buvo įdomios gaisro gesinimo priemonės, daugelis išbandė kvėpavimo aparatą. Mokiniai turėjo galimybę pasimatuoti ugniagesių aprangą, šilumą atspindinti kostiumą.

 

 

 

KLASĖS VALANDĖLĖ „O KAS TOLIAU?“

 

Nacionalinė Karjeros savaitė prasidėjo klasės valandėle "O kas toliau?". Jos metu 6-7 klasių mokinius aplankė "Romuvos" gimnazijos direktorius ir gimnazistai. Jie pasakojo apie mokymosi galimybes gimnazijoje, atsakė į rūpimus klausimus.

 

 

 

NACIONALINĖS KARJEROS SAVAITĖS PABAIGA

 

Baigiantis Nacionalinei Karjeros savaitei visus progimnazijos mokinius pakvietėme dalyvauti jau tradicija tapusioje akcijoje "Atspėk, kas esu!". Paskutinę savaitės dieną mokiniai, su tėvelių pagalba, tapo įvairiausių profesijų atstovais - medikais, dailininkais, verslininkais ir kt. O pertraukų metu noriai įsitraukė į mini konferenciją "Nepatikėsi, ką aš veikiau!" - mokyklos erdvėse pristatė savo klasių vizitus į įstaigas, įmones, dalijosi įspūdžiais bei rekomendacijomis.

 

 

 

NACIONALINĖ KARJEROS SAVAITĖ 2016

karjeros savaite

Lapkričio 21-25d. visus progimnazijos mokinius kviečiame aktyviai dalyvauti Nacionalinės Karjeros savaitės veiklose. Įdomių akimirkų!

 

SĖKMĖ RESPUBLIKINIAME KŪRYBINIŲ DARBŲ KONKURSE „GYVULININKYSTĖ IR MES“

2015-2016 m.m. „Romuvos“ progimnazijos 5-8 klasių mokiniai dalyvavo Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos bei programos „Leader“ ir žemdirbių mokymo metodikos centro parengtos Šviečiamosios gyvulininkystės programos „Augink, rūpinkis, mylėk“ įgyvendinime. Programos tikslas – skatinti vaikų ir jaunimo susidomėjimą gyvulininkyste. 2016 m. birželio mėn. teikėme paraišką dalyvių kūrybinių darbų konkursui „Gyvulininkystė ir MES“, kurio tikslas – sužinoti, kaip sekėsi įtvirtinti žinias apie gyvulininkystę ir kieno įgyvendinti kūrybiniai projektai geriausi. Komisija atrinko konkurso nominantus. Mums pasisekė - tapome III modulio nominantais (atrinktos 5 įstaigos). Rugsėjo 30 d. poilsio ir pramogų parke „Harmony park“ (Prienų r.) dalyvavome nugalėtojų apdovanojimo renginyje, kuriame buvo apžvelgtas programos įgyvendinimas, paskelbti konkurso nugalėtojai.Sveikinimo žodį tarė ir žemės ūkio ministrė. Labai džiaugiamės, kad buvome pakviesti ir tapome II-osios vietos nugalėtojais. Pilni įspūdžių, su Padėkos raštu ir dovanomis rankose sugrįžome namo.

Informaciją parengė mokytoja Sonata Puidokienė

 

EUROPOS PROGRAMAVIMO SAVAITĖ (EU CODE WEEK)

Spalio 15—23 dienomis vyks Europos programavimo savaitė. Kasmet minimos EU Code Week metu Europoje vyksta daug renginių, kurie suteikia žinių bei didina susidomėjimą programavimu. Jų tikslas – parodyti bet kurio amžiaus žmonėms, kaip programavimo pagalba galima įgyvendinti novatoriškas ir praktikoje pritaikomas idėjas bei suburti motyvuotus žmones mokytis ir lavinti skaitmeninius įgūdžius

Spalio 10-14 dienomis, artėjant Europos programavimo savaitei (EU Code Week), mokykloje vyksta programavimo turnyrai, kuriuose progimnazijos mokiniai kviečiami išmėginti savo jėgas programuojant jų pamėgtų žaidimų aplinkose. Mažieji, 1-4 klasių mokiniai, pirmuosius programų kodus rašė ‚,Angry birds“ žaidimo veikėjams. Vyresnieji, 5-6 klasių dalyviai, savo jėgas išmėgino kurdami programos kodą „Minecraft“ pasaulyje, o kam ir tai pasirodė per lengva bei 7 ir 8 klasių mokiniai galėjo pamėginti sukurti savo žaidimą „Žaidimų laboratorijoje“. Turnyrų pabaigoje visų dalyvių laukė saldūs siurprizai. Visi besidomintys bei norintys savo jėgas išmėginti linksmai programuojant gali apsilankyti svetainėje https://studio.code.org/ .

 

2 B KLASĖS IŠVYKA Į MOTINOS IR VAIKO KLINIKĄ

"Romuvos" progimnazijos 2 b klasės mokiniai lankėsi Moters ir vaiko klinikoje. Susipažino su gydytojo - akušėrio profesija. Lankėsi naujagimių skyriuje. Taip pat teko apsilankyti ir chirurginiame skyriuje. Apžiūrėjome gyvybės langelį. Mokiniai gavo daug svarbios informacijos. Labiausiai sužavėjo naujagimių skyrius.


 

UK leidinys pilnas-page-001

UK leidinys pilnas-page-002

 

3C KLASĖS MOKINIAI DALYVAVO PAMOKOJE PAGAL OPA PROJEKTĄ

Spalio 3 d. Technologijų skyriuje lankėsi Šiaulių „Romuvos" progimnazijos 3c klasės mokiniai. Jie buvo supažindinti su Šiaulių PRC specialybėmis ir dalyvavo nuotaikingoje ankstyvojo profesinio orientavimo pamokoje „Mažųjų darbai iš odos. Apyrankių dekoravimas". Užsiėmimą pravedė profesijos mokytoja Genė Amontienė. Šauniai padirbėję, mokiniai išsinešė savo rankomis pagamintas apyrankes iš tikros odos.

 

 

 

PROJEKTAS "MES - AUGALIJOS PASAULYJE"  

Gegužės 10 dieną 5-8 klasių mokiniai kartu su mokytojomis Zita Rimkevičiene, Violeta Dališanskiene ir Violeta Višniauskiene vyko į ŠU Botanikos sodą. Tai finalinė projekto "Mes - augalijos pasaulyje" diena - stovykla "Žalioji stotelė". Džiugu buvo apžiūrėti rudenio ir pavasario nuveiktų darbų rezultatus: lysvėse žydi gėlės, auga prigiję sodinti medeliai. ŠU Botanikos sodo direktorė Asta Klimienė  papasakojo apie sode auginamus retus augalus, kaupiamas naujas ir jau turimas augalų kolekcijas, atliekamus mokslinius - tiriamuosius darbus. Apžiūrėję senovinius kaime įrengtus darželius, patraukėme prie tvenkinio. Čia vėl gausu įvairių augalų. Išvyką vainikavo smagus pasišnekučiavimas trobelėje, kur visų  laukė skani žolelių arbata.  Kartu su mumis sode lankėsi direktoriaus pavaduotoja ugdymui Lina Senkuvienė, pagrindinio ugdymo skyriaus vedėja Irena Akmenskienė ir bibliotekos vedėja Liucija Šiaulienė. Dėkojame ŠU Botanikos sodo darbuotojams už nuoširdų bendradarbiavimą.

 

 

5C KLASĖS IŠVYKA Į JAUNIMO DARBO CENTRĄ

Gegužės 2d. 5c klasės mokiniai apsilankė Šiaulių jaunimo darbo centre. Mokiniai sužinojo, kaip svarbu pažinti save,norint pasirinkti ir dirbti mėgstamą darbą. Renginio metu buvo pristatomi profesinės karjeros planavimo žingsniai. Penktokai aktyviai dalyvavo „protmūšyje“ apie įvairias profesijas, atliko kelias užduotis.

 

 

 MADOS TEATRO STUDIJA ,,MANTILIJA“

Mados teatro studija ,,Mantilija“ balandžio 20d. dalyvavo respublikiniame Jaunųjų dizainerių alternatyvaus meno festivalyje ,,Savas stilius 2016". Pristatyta  kolekcija ,,Medūzos“ buvo apdovanota idėjiškiausios kolekcijos nominacija.
WP 20160420 14 13 36 Pro opt

 

 IŠVYKA Į JAUNIMO DARBO CENTRĄ

Balandžio 25 d.(pirmadienį) 8a mokiniai lydimi auklėtojos ir anglų kalbos mokytojos Astos Stumbrienės vyko į Šiaulių jaunimo darbo centrą. Ten mokiniai išgirdo įdomią lektorės paskaitą apie tai, kaip yra jau svarbu žinoti, ką norėtum veikti ateityje, ką studijuoti ir, žinoma, eiti ta linkme. Lektorė akcentavo pasitikėjimą savimi, pastangas, gerą mokymąsi ir žinomą motyvaciją. Vaikai buvo nustebę, kai ji pasakė, jog ne universitetinis išsilavinimas yra svarbiausiais, o tai, kad žmogus sugebėtų rasti sau mėgiamą darbą, kas yra įmanoma ir su profesiniu išsilavinimu. Mokiniai atliko testą, kuris padėjo nustatyti, kokios profesijos tiktų ateityje, nors dauguma ėmė prieštarauti, kad tai neatitinka jų norų ir svajonių, lektorė juos nuramino, kad tai tik testas, kuris nieko neapsprendžia ir nelemia, o tik leidžia pasitikrinti. Ji taip pat pabrėžė, kad profesiją svarbu rinktis pagal savo poreikius ir pageidavimus, o ne pagal tai, ką renkasi draugai, giminaičiai, ar kas yra šiuo metu populiaru darbo rinkoje. Vyko diskusija apie įvairias profesijas, jų privalumus ir trūkumus. Mokiniai pasisėmė žinių ir įkvėpimo rimtai pagalvoti apie savo karjeros galimybes ateityje.

 

 

Išvyka į UAB Vilmers

Penktadienio, kovo 18 dienos,  popietę 8 d klasės mokiniai kartu su klasės vadove V. Dališanskiene ir geografijos mokytoja Z. Rimkevičiene lankėsi įmonėje UAB Vilmers, gaminančioje skandinaviško stiliaus baldus ir eksportuojančia juos į Daniją, Švediją, Norvegiją, Suomiją, Vokietiją, Belgiją ir Prancūziją. Labai išsamiai visą baldų gamybos procesą pristatė ir gamybines patalpas parodė pardavimų vadovo asistentė K. Andrulytė. Mokiniams tikrai įdomu buvo pamatyti baldų gamybą nuo smulkiausių detalių iki gatavo produkto. Netrūko ir klausimų. Mokiniai susipažino su baldininko, apmušėjo, projektuotojo  ir kitomis specialybėmis. Po ekskursijos po gamyklą buvome pakviesti į pasitarimų kambarį, kur mūsų laukė maloni staigmena -  karštos picos ir gaivieji gėrimai. Pasisotinę dar išklausėme pristatymą apie įmonę, žiūrėjome skaidres. Atsisveikinant svetingai įmonės atstovei padovanojome šokoladus. Visi, daug pamatę ir smagūs, grįžome namo.

 

 Išvyka Į UAB ARTILUX

 Kovo 15 dienos popietę 8d, 7d, 7b mokiniai vyko į profesinio veiklinimo patyriminį vizitą į UAB "ARTILUX" susipažinti su elektriko, surinkėjo,  kontrolieriaus, dizainerio specialybėmis. Pirmiausia buvome pakviesti į parodų salę, kur eksponuojama įmonėje gaminama produkcija. Išklausę pasakojimo apie Lietuvos - Švedijos įmonę, patraukėme į gamybinius cechus. Mūsų dėmesį prikaustė robotų linijos, kurios atlieka įvairius šviestuvų gamybos procesus. Jų darbą tikrina kontrolieriai.  Grožėjomis greitu ir mikliu prie konvejerių linijų dirbusių moterų darbu. Jossurenka šviestuvus ir supakuoja į dėžutes. Šios įmonės produkcija iškeliauja į įvairias pasaulio šalis, o Lietuvoje galime įsigyti IKEA parduotuvėje. Visiems buvo įdomu susipažinti su buitinių šviestuvų gamyba bei įvairiomis profesijomis.

 

 

Apsilankymas įmonėje „Venta“

Kovo 9d. progimnazijos 6-7 klasių mokiniai apsilankė akcinėje bendrovėje "Venta". Čia jie susipažino su kėdžių, stalų gamyba - stebėjo visą procesą nuo medienos atvežimo į cechą iki pardavimui parengtos kėdės. Kalbėta apie įvairių specialybių ypatumus, darbo sąlygas, perspektyvas. Mokiniams rekomenduota kuo daugiau dėmesio mokykloje skirti informacinių technologijų, matematikos, fizikos, chemijos, braižybos, technologijų pamokoms - tik tvirtos žinios atveria kelius į inžinerijos, dizaino profesijų mokymąsi.

 

 

„Susitikimas su Amsiu“

Vasario 24 d. "Romuvos" progimnazijoje vyko pirmokų popietė "Susitikimas su Amsiu". Popietėje svečiavosi Amsis su draugais policininkais. Pirmokėliai svečiams šoko ir dainavo. Policininkai patikrino mokinukų žinias - kaip moka saugiai pereiti gatvę, teisingai segėti atšvaitus, ar pažįsta kelio ženklus. Už puikias žinias Amsis vaikams dovanojo atšvaitus. Mokytojos Jūratė ir Valerija

 

 5c klasė e.pamokoje „Saugus internete su Ežiu“

Mokiniai puikiai žino, kaip naudotis daugeliu išmaniųjų programėlių ir socialiniais tinklais, tačiau retai susimąsto, kokios grėsmės jų tyko internete. Šiandien, kai pas kone kiekvieną mūsų internetas yra tiesiog kišenėje, mokiniai buvo pakviesti aptarti svarbiausius saugumo internete klausimus. „Omnitel“ žinių ir kompetencijų valdymo koordinatorius Rimvydas Jurkuvėnas e-pamokos metu kalbėjo su mokiniais apie interneto saugumo svarbą jauno žmogaus gyvenime, praktiniais pavyzdžiais padėjo susikurti saugią aplinką internete. Profesinės savanorystės projekto „Kam to reikia?!“ inicijuotoje nuotolinėje pamokoje, kuri vyko vasario 11d. dalyvavo 5c klasės mokiniai.

 

 

1a klasės „OPA“ praktinis užsiėmimas

Vasario 11 dieną ,,Romuvos“ progimnazijos 1a klasės mokiniai ir mokytoja Romualda Malčienė lankėsi  Šiaulių profesinio rengimo centre, elektronikos skyriuje. Ten vyko „OPA“ projekto praktinis užsiėmimas ,,Linksmasis tuk tuk“. Užsiėmimo metu šaltkalvio ir darbų profesijos mokytojas Napoleonas Ženkus paaiškino, kaip atlikti plokštuminio metalo žymėjimą pagal brėžinį „Namelis”. Mokiniai susipažino su šaltkalvio profesija ir atliko užduotis, kurias įveikti buvo nelengva, tačiau įdomu.  Savo darbelius mokiniai išsinešė namo pasidžiaugti su tėveliais. Ne veltui sakoma: ,,Darbas meistrą giria“.

 Vizitas UAB Vilmers

 Darganotą trečiadienio popietę 8 c klasės mokiniai kartu su klasės vadove L. Vytiene ir geografijos mokytoja Z. Rimkevičiene lankėsi įmonėje Vilmers UAB, gaminančioje skandinaviško stiliaus baldus ir eksportuojančia juos į Daniją, Švediją, Norvegiją, Suomiją, Vokietiją, Belgiją ir Prancūziją. Šį profesinio veiklinimo vizitą suorganizuoti mums padėjo įmonės personalo vadovė G. Gnedojutė. Labai išsamiai visą baldų gamybos procesą pristatė ir gamybines patalpas parodė pardavimų vadovo asistentė K. Andrulytė ir šiuo metu įmonėje pardavimų vadybininke dirbanti vokietė Isabel Patricia Stark. Mokiniams tikrai įdomu buvo pamatyti baldų gamybą nuo smulkiausių detalių iki gatavo produkto. Netrūko ir klausimų. Po ekskursijos po gamyklą buvome pakviesti į pasitarimų kambarį, kur mūsų laukė maloni staigmena -  karštos picos ir gaivieji gėrimai :). Pasisotinę dar išklausėme Isabelės pristatymą apie jos gimtąjį miestą, universitetą, kurį ką tik baigė, apie Vokietijos švietimo sistemą ir mokinių laisvalaikį. Mokiniai turėjo galimybę išgirsti autentišką vokiečių kalbą, pateikė Isabelei klausimų. Pokalbio pabaigoje prie mūsų prisijungusi Giedrė dar kartą patikino, kaip svarbu mokytis ir mokėti užsienio kalbų. Atsisveikinant svetingoms įmonės atstovėms padovanojome suvenyrų su „Romuvos“ progimnazijos simbolika ir saldainių.

 

2b klasės mokiniai suspažįsta su profesijomis

 Sausio 26 dieną 2b klasės mokiniai kartu su mokytoja lankėsi Šiaulių  profesinio rengimo centre.  Vaikai susipažino su mokomąja aplinka, domėjosi, kaip dirba baldų restauratoriai, kaip atliekami siuvimo darbai. Pabandė siūti siuvimo mašina. Apžiūrėję iš odos padarytus gaminius, antrokėliai, padedami profesijos mokytojos Rimos Jankauskienės, mokėsi kurti odinius aksesuarus. Pamokėlėje „Aksesuarų gamyba iš siūlų ir odos“ pasigamino įdomias odines apyrankes ne tik sau, bet ir savo sesutėms bei mamytėms. 

 

Jaunieji astronomai Šiaulių universiteto observatorijoje 

„Romuvos“ progimnazijos jaunieji astronomai kartu su fizikos mokytoja Donata Einoriene ir IT mokytoja Simona Adomaitiene labai šaltą, tačiau giedrą sausio 15 d. vakarą praleido Šiaulių universiteto observatorijoje. ŠU astronomijos dėstytojas Vacys Jankus ne tik pasakojo apie fiziko ir astronomo profesijas, visatą, saulės sistemą, žvaigždes, žvaigždynus, bet ir suteikė visiem galimybę pro teleskopą stebėti Mėnulį, žvaigždžių ūkus, besiformuojančius žvaigždynus. Nors ir buvo labai šalta, ši išvyka paliko neišdildomą įspūdį. 

 

 

 1d klasės mokiniai mokėsi baldų restauratoriaus amato

1 b klasės mokiniai ir mokytoja Valerija dalyvavo Šiaulių profesinio rengimo centre užsiėmime ,,Baldų restauravimas‘‘. Dėstytoja Loreta Gaubienė vaikus supažindino su profesijomis, kurias galima įgyti profesinio rengimo centre. Vėliai pirmokėliai dirbtuvėse turėjo galimybę pasigaminti pagalvėles, padedant PRC mokiniams.  Su puikiais darbais ir gera nuotaika mokinukai  grįžo į mokyklą.

 

Integruota biologijos ir šviečiamosios gyvulininkytės programos pamoka 

7- 8 klasių mokiniai per biologijos pamoką susipažino su šviečiamąja gyvulininkystės programa. Mokiniai peržiūrėjo filmuotą medžiagą ir susipažino su Lietuvoje auginamų gyvulių veislėmis, jų mityba, priežiūra ir teikiama nauda. Taip pat sužinojo mokymo įstaigas, kurios ruošia specialistus, galinčius ūkininkauti ir dirbti ūkyje.Po peržiūros mokiniai atliko paskirtą užduotį, diskutavo apie tai, ką naujo sužinojo ir ką jau žinojo. Filmuotos medžiagos peržiūra paliko daug įspūdžių, buvo mokinių, kurie itin susidomėjo projektu ir žada toliau aktyviai dalyvauti šioje veikloje. 

 

4a klasės mokinių išvyka į profesinio rengimo centrą

Gruodžio 9 d. 4a klasės mokiniai dalyvavo Profesinio rengimo centre technologijų skyriuje siuvimo dirbtuvėse patyriminiame užsiėmime. Ketvirtokai susipažino su siuvėjo profesija, siuvėjo naudojamais darbo įrankiais ir priemonėmis, apžiūrėjo siuvimo patalpas, profesijos mokinių rengiamas kalėdines kolekcijas.

Siuvimo profesijos mokytoja Violeta Venckuvienė paaiškino ketvirtokams, kodėl svarbu rinktis siuvėjo profesiją, kur galima pritaikyti įgytas žinias, nuoširdžiai mokė mokinius siuvimo abėcėlės, padėjo pasigaminti kalėdinius žaisliukus.

Labiausiai ketvirtokams patiko patiems pabūti siuvėjais ir naudojantis siuvimo priemonėmis bei medžiagomis pasigaminti kalėdinių suvenyrų.

„Ar mokytis madinga?“ 

Nacionalinės karjeros savaitės metu mokiniai buvo pakviesti į diskusiją "Ar mokytis madinga?". Čia jie diskutavo apie mokymosi trukdžius (pvz.: "sunku, nes jaučiame didelį spaudimą gauti kuo geresnius pažymius"), ieškojo argumentų, kodėl mokytis verta (mokinių nuomone "smagu būti protingam", "vystomas bendravimas", "daugiau šansų ateityje gauti norimą darbą"). Diskusijos pabaigoje nuspręsta, jog svarbu ir mokytis, ir rasti laiko poilsiui, draugams. Į diskusiją 6-8 kl. mokinius pakvietė socialinė pedagogė I. Abromavičienė ir psichologė I. Maslauskienė 

 

„Aš noriu būti“

Nacionalinę karjeros savaitę (11.23-27d.) progimnazijoje baigėme labai šventiškai nusiteikę. Jau tampa tradicija, kad savaitės pabaigoje skelbiamas aprangos kodas mokiniams "Aš noriu būti". Šią dieną progimnazijoje į pamokas ėjo gydytojai, kosmonautai, direktoriai, sekretorės, šokėjos, virėjai ir daug kitų profesijų atstovų! Dėkojame mokinių tėveliams už pagalbą ruošiantis šiai dienai.

 

Apsilankymas "SVAKO studijos gyvai 2015" 

Lapkričio 26d. progimnazijos mokiniai (7-8 kl.) apsilankė Šiaulių valstybinėje kolegijoje. Čia jie praktiškai susipažino su aplinkos apsaugos, statybos, transporto techninio eksploatavimo, transporto logistikos technologijų profesijomis ir studijomis. Mokiniams teko pakuoti krovinį pervežimui, atlikti vandens tyrimus, susipažinti su automobilio paruošimu žiemai  bei dalyvauti kitose įdomiose veiklose. Į progimnaziją mokiniai grįžo susimąstę apie savo ateitį ir norimą profesiją. 

 

Popietė „Išreikšk save kitaip“ 

Nacionalinės karjeros savaitės metu 5-6 klasių mokiniai buvo pakviesti į popietę "Išreikšk save kitaip". Joje kalbėta apie tai, kas leidžia mokiniui geriau save atskleisti, ką vienas ar kitas poelgis apie jį "pasako". Dalyviai, sugalvoję jiems aktualią situaciją, vaidino ir mokėsi spręsti sunkumus. 

 

1b klasė profesinio rengimo centre

1d klasės mokiniai ir mokytoja Lina dalyvavo Šiaulių profesinio rengimo centre užsiėmime ,,Spalvinės dėmės‘‘. Dizaino dėstytoja  Kristina Čaikauskaitė mokė vaikus štampuojant pirštuku su guašu išgauti spalvines dėmes. Po to vaikai atliko kūrybinę užduotį ,,Beždžionėlės‘‘. Kiekvienas savo darbą priklijavo prie 2016 metų – Beždžionės metų - kalendoriaus. Su puikiais darbais ir gera nuotaika pirmokėliai grįžo į mokyklą. 

 

5a ir 7a klasės mokiniai aplankė UAB „Laurema“ 

Pradėdami karjeros savaitę 5a ir 7a klasės mokiniai aplankė UAB "Laurema", kur darbuotojai parodė, kaip daroma šilkografinė spauda, kitaip dar vadinama trafaretinė spauda. Mokiniai susipažino su dizainerio darbu, patys pabandė padaryti spaudą ant medžiagos. Įmonės vadybininkė padovanojo vaikams malonią staigmeną - laikinas taturuotes, kuriomis mokinai iš karto "pasipuošė". 

 

Lietuvos kariuomenės dienos minėjimas 

Lapkričio 23 d. Šiaulių „Romuvos“ progimnazijoje vyko Lietuvos kariuomenės dienos minėjimas. Nacionalinės gynybos diena – tai galimybė vyresnių klasių moksleiviams trumpai susipažinti su krašto apsaugos sistema, Lietuvos kariuomene. Tai taip pat patriotinio, pilietinio ir tautinio ugdymo dalis. Romuvos  progimnazijos istorijos mokytoja Diana Norkaitienė  8 klasių mokiniams pasakojo ir rodė vaizdinę medžiagą apie Lietuvos kariuomenės istoriją ir ginkluotę, struktūrą, karių fizinį pasirengimą bei laisvalaikį. Mokinius  labiausiai sudomino praktinė užduotis grupėse, kurios metu jiems buvo suteikta galimybė pasijusti tikrais kariais: mokiniams buvo  pateikti pagalbos žiemą instruktažai, pagal kuriuos kiekvienos grupės nariai sudarė karinių operacijų gelbėjimo planus. 

 

2c klasės mokiniai ŠPRC Technologijų skyriuje

Mes, 2c klasės mokiniai, su mokytoja Daiva, lapkričio 20 dieną lankėmės Šiaulių PRC Technologijų skyriuje, pagal ankstyvojo profesinio ugdymo projektą „OPA“. Susipažinome su šiame skyriuje rengiamomis profesijomis, apžiūrėjome dirbtuves, kuriose mokiniai mokosi amato. Taip pat ir patys siuvimo dirbtuvėse atlikome praktinę užduotį – pasisiuvome mažą pagalvėlę. Žinoma, mums noriai talkino šio skyriaus vyresnieji mokiniai ir jų dėstytoja. 

 

2b ir 2c klasės mokinių išvyka į Malūnininko sodybą

Spalio 19 dieną 2b ir 2c klasių mokiniai vyko į Šiaulių Žaliukų malūnininko sodybą. Šios edukacinės išvykos tikslas buvo susipažinti su gražiu ir prasmingu malūnininko amatu, pajusti duonos kepimo dvasią, patiems išsikepti duonos kepalėlį. Mokiniai dalyvavo edukacinėje programoje „Duonos kepimas". Ugdytiniai prisilietė prie senolių šventenybės - duonos ir sužinojo jos kepimo paslaptis. Šventiškai nusiteikusi „gaspadinė" daug įdomaus papasakojo ir apie krosnį, ir apie įrankius, ir apie duonos kepimą, ir, kad tešlą reikia minkyti tol, kol pradės rasoti gryčios sienos. Tai reiškia, kad kuomet nugara nuo prakaito jau bus šlapia - tešla paruošta. Mokiniai taip pat turėjo progą prisiliesti prie šventos duonelės - kiekvienas savo rankomis suformavo duonos kepalą, išspaudė savo ženklą. Edukacinės pamokos metu antrokai susipažino su lietuvių papročiais ir tradicijomis, senąja žemdirbio buitimi, ruginės duonos kepimo paslaptimis. Informaciją paruošė mokytoja Daiva Popovienė 

4b – 4c  klasių išvyka į Šiaulių A. Grinkevičiaus saldainių fabriką ,,Rūta“ 

Lapkričio 6d. ketvirtokams buvo kultūrinė- pažintinė diena – Ugdymo karjerai diena. Ilgai ir nekantriai jos laukė mokinukai, nes tą dieną vykome į saldainių fabriką ,,Rūta“. Pamokos muziejuje metu žvilgtelėjome į beveik 4000 metų šokolado istoriją, prasidėjusią Centrinėje Amerikoje. Sužinojome, kaip šokoladą gamino majai, actekai, kaip šokoladas ir jo vartojimo tradicijos keitėsi bėgant amžiams.Išgirdome apie pirmuosius Lietuvos šokolado fabrikus ir ypač daug sužinojome apie ilgiausiai mūsų šalyje veikiantį saldainių fabriką „Rūta“.Savo akimis galėjome pamatyti kakavmedžio medį, pirmąjį kakavos puodelį, iš kurio gėrė indėnai, apžiūrėti daug sukauptų eksponatų: kakavos pupeles, kurios senovėje buvo prilyginamos pinigams, saldainių dėžučių ir įvyniojimo popierėlių kolekcijas, vyrams ir moterims skirtus puodelius šokoladui gerti.Naudojant IKT visiems teko pažaisti edukacinį žaidimą, lavinantį dėmesį, pastabumą, reakciją.Patys pasigaminome ir prisivalgėme įvairiausių saldainių.  

 

Verslo diena 3b klasėje

 

 

3c klasės mokiniai projekto OPA užsiėmime

Lapkričio 12 d. 3c kl. mokiniai lankėsi  Šiaulių profesinio rengimo centro technologijų skyriuje ir dalyvavo pamokoje, kurioje susipažino su siuvėjo profesija. Apžiūrėjo klases, kur vyksta užsiėmimai, išklausė pasakojimo, kaip rengiamasi tapti šio amato specialistu. Mokiniai mokėsi pasidaryti servetėlę. Darbas buvo nelengvas. Bet rezultatais džiaugėsi visi. 

6a klasės mokinių išvyka į Aviacijos bazę

 

2015-11-11 ,,Romuvos" progimnazijos 6a klasės mokiniai lankėsi Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų aviacijos bazėje Zoknių oro uoste. Šeštokai turėjo galimybę angare iš arti apžiūrėti  NATO misijos naikintuvą, susipažinti su naikintuvo ginkluote, techninėmis charakteristikomis, pabendrauti su Vengrijos karinių oro pajėgų pilotais. Mokiniai ne tik susidomėję klausėsi buvusio mūsų mokyklos mokinio Arno Glazausko pasakojimo, bet ir aktyviai dalyvavo diskusijoje, pateikė įvairiausių klausimų. 

 

7c klasės viešnagė Šiaulių valstybinės kolegijos Sveikatos priežiūros fakultete

 

2015-11-06 mūsų progimnazijos 7 c klasės mokiniai lankėsi Šiaulių Valstybinės kolegijos sveikatos priežiūros fakultete. Ten mokiniai susipažino su įvairiomis profesijomis, kurias galima įgyti  Šiaulių valstybinės kolegijos Sveikatos priežiūros fakultete. Mokiniai gavo daug naudingos informacijos, apžiūrėjo puikiai įrengtus mokomuosius kabinetus, priemones. Susipažino su populiariausiomis profesijomis: kinezeterapeuto, kosmetologo, bendrosios praktikos slaugos  ir kt. Sėkmės ieškant savo kelio į profesijų pasaulį. 

 

1a klasės vykdė projektą „Mano tėveliai - mono mokykloje“

Lapkričio 6-oji - Šiaulių ,,Romuvos“ progimnazijoje  kultūrinė pažintinė ugdymo karjerai diena. 1a klasės mokiniai ir mokytoja Romualda Malčienė vykdė projektą ,,Mano tėveliai - mano mokykloje“. Ąžuolo mama Lina Šveikauskienė supažindino mokinius su fotografo profesija ir fotografo darbo pagrindu - fotoaparatu bei šios profesijos atsiradimo istorija.  Fotografė pademonstravo  profesionalius fotografavimo įrankius, papasakojo apie fotografui ypač reikalingas savybes: kūrybiškumą, originalumą. Ji pabrėžė, kad tai  pasiekti galima ugdant gebėjimą atkreipti dėmesį į smulkiausias detales ir pastebėti tai, ką kiti žmonės praleidžia pro akis. Ąžuolo mama pristatė savo meniškas, originalias nuotraukas ir jų atsiradimo idėjas.

5b karjeros diena - Valstybiniame Šiaulių dramos teatre

5b lapkričio 6 d. - karjeros dieną praleido Valstybiniame Šiaulių dramos teatre. Kur susipažino ne tik su aktoriaus, bet ir režisieriaus, scenografo, kostiumų dailininko, grimerio profesijomis. Mokiniai turėjo unikalią galimybę apsilankyti teatro užkulisiuose, grimerinėje, pasimatuoti kostiumus, užsidėti įvairių personažų kaukes ir perukus. Vaikams buvo taip smagu, kad  artimiausiu laiku pažadėjo ir vėl apsilankyti teatre. Už įdomiai praleistą dieną esame dėkingi aktorei Silvai Genovaitei Povilaitytei. 

Svečiuose pas miškininkus ir puodžius

 

Karjeros ugdymo dieną 6b ir 6d klasių mokiniai, lydimi klasių vadovių Mildos Viltrakienės, Sonatos Puidokienės ir mokytojo Manto Bako išvyko į Kuršėnus. Jų tikslas buvo susipažinti su miškininko profesija, dalyvauti edukacinėje programoje – lipdyme iš molio.  Kuršėnų miškų girininkijoje apžiūrėjome medelyne augančius ąžuolų, pušų sodinukų plotus, techniką, didžiulį šaldytuvą, kuriame laikomi sodinukai. Miškininkai papasakojo apie savo darbą, studijų trukmę. Ypatingai šeštokus nudžiugino šeimininkų vaišės – saldainiai ir obuoliai.  Po to patraukėme į amatų centrą, įsikūrusį Kuršėnų senajame dvare. Mokiniai ne tik susipažino su dvaro ekspozicija, bet ir patys restauruotoje oficinoje, vadovaujami puodžių karaliaus, virveliniu būdu nusilipdė puodelius, vazeles. Namiškiams pasigirti savo lipdiniais kol kas dar negalės, nes darbeliai kelias savaites bus deginami krosnyje. Didelį įspūdį paliko reginys, kaip iš mažo molio gabalėlio, paliesto jautrių meistro rankų, tiesiog šeštokų akyse atsiranda ąsotėlis, puodynukė ar vazelė. Esame įsitikinę, kad bet kokia patirtis yra reikalinga.  

 

Kokia gi tavo svajonių profesija, pradinuk?

  Lapkričio 6 dieną mokykloje vyko Ugdymo karjerai diena. Ugdymas karjerai prasideda nuo mažų dienų, kai vaikas yra klausiamas, kuo būsi užaugęs. Tą dieną  visos klasių auklėtojos mokiniams uždavė klausimą: „Kokia gi Tavo svajonių profesija?“. 2b ir 2c klasės mokiniai, susirinkę į klases, pirmiausia aptarė, kodėl žmonės dirba, išsiaiškino sąvokos „karjera“ reikšmę, piešė savo svajonių profesiją ir apie ją pasakojo klasės draugams. Vėliau antrokai keliavo į mokyklos Karjeros centrą, kur mokytoja Daiva papasakojo apie profesijų įvairovę, paaiškino, kokių gebėjimų, charakterio savybių reikia vienai ar kitai specialybei. Pristatė Eleonoros Barsotti knygą ,,Mažiesiems apie profesijas.”  Pažiūrėję animacinį filmuką, kaip iš mažo medvilnės pūkelio atsiranda puikus audinys, grįžo į klases. O ten atsivėrė siuvėjų dirbtuvės. Mokiniai mokėsi įsiūti sagas. O kai išmoko, sukūrė puikius paveikslėlius. 3a klasės mokiniai aptarė kepėjo, konditerio profesijas. Mokiniai ne tik dalinosi puikiais pyragų receptais, bet visus pavaišino savo rankomis iškeptais saldumynais. Visi pasidžiaugė neįprastai prabėgusia diena mokykloje. Susitarėme, kad panašiomis temomis dar kalbėsime ne kartą ateityje. Mokytoja Daiva Popovienė 

Projekto OPA užsiėmimas ,,Dirbiniai iš odos“ 

Spalio 22 d. Šiaulių profesinio centro odos siuvimo dirbtuvėse 4b klasės mokiniai dalyvavo projekto OPA pamokoje ,,Dirbiniai iš odos“.  Mokiniai turėjo galimybę pamatyti jau pagamintus dirbinius iš odos ir patys išmėginti savo jėgas. Mokėmės gaminti apyrankę. Reikėjo rimtai padirbėti. Pirmiausia iškalti gaminio ruošinyje skylutes, kruopščiai išpinti apyrankės pagrindą. Mokiniai pasigamino apyrankes ne tik sau, bet ir draugui. O gal papuoš jomis ir mamos ranką. 

 

3b klasės OPA pamokėlės 

Spalio 19 d. 3b klasės mokiniai su mokytoja lankėsi  Šiaulių profesinio rengimo centro Buitinių paslaugų skyriuje.  Mokiniai susipažino su kirpėjo profesija.  Stebėjo, kaip kirpėjos – mokinės šukavo, kirpo,  modeliavo  šukuosenas.  Mergaitės ir berniukai  patys bandė garbanoti plaukus, modeliuoti šukuosenas. Labiausiai mokiniams patiko būti šukuosenų modeliais. 

4c klasė OPA projekto užsiėmime ,,Komiksų kūrimas“

 

Šiandien, pasimokę mokykloje, išskubėjome į ŠPRC – Šiaulių Profesinio Rengimo Centrą. Mus maloniai pasitiko darbuotoja, kuri nuvedė į ,,Karjeros ugdymo centro“ skyrių. Papasakojo apie šio profesinio centro veiklą, padovanojo mokiniams lankstinukų ,,Šiaulių profesinio rengimo centras“. Mokytojai - laikraštuką ,,MES“, kuris leidžiamas nuo 2004 m. Mus maloniai pasitiko kompiuterinių technologijų dėstytoja Renata Baronienė. OPA projekto tema buvo: ,,Komiksų kūrimas“. Tikslas – susipažinti su programuotojo ir kompiuterininko profesijomis. Mokytoja Renata supažindino su komiksų kūrimo programa. Išaiškino kaip ja naudotis ir atlikus užduotį ją  išsisaugoti. Mokinukai greitai kibo į darbą. Kas dirbo porose, kas po vieną kūrė įvairiausius komiksus. Greičiausiai sukūrusiems komiksus, buvo dėstytojos paruošta ,,pramoginė“ kompiuterinė užduotis - ,,pažaisti su smėliuku...“ Tai buvo fantastika...Mokiniai iš smėlio statė Egipto piramides, kiti- gamtos vaizdus, o dar kiti – geometrines figūras. Šio praktinio užsiėmimo vedėjos paklausus mokinių, kuo jie svajoja būti užaugę, atsakymai buvo visų skirtingi: statybininku, dizaineriu, veterinaro, kirpėja, šokėja, sportininku, policininku...ir net kosmonautu.  Linkiu, kad mano mokinukams šios svajonės gyvenime išsipildytų. Į mokyklą grįžome linksmi ir pilni lūkesčių... 

 

Saldusis ketvirtadienis 5d klasėje

Šaltą ketvirtadienio rytą 5d klasės mokiniai pradėjo labai saldžiai.  Vyko į centro šokoladinę gaminti šokoladinių saldainių, bei sužinoti iš kur atsiranda šokoladas, kokios būna jo rūšys ir jo nauda sveikatai. Savo kūrybiškumą mokiniai demonstravo gamindami gražiausią saldainį. Sekėsi visiems, todėl komisijai buvo iš ties sunku išrinkti geriausią. Po ilgų diskusijų nuspręsta, kad nugalėjo Augustė. Prisiragavę savo prigamintų saldainių ir pilnomis kepurėmis lauktuvių tėveliams, mokiniai gavę šokolado gamybos meistrų diplomus, laimingi parkeliavo namo.  

  

,,Romuvos“ progimnazijoje - nefomaliojo švietimo būrelių mugė ,,Atrask save“ 

 ,,Romuvos“ progimnazijoje vyko neformaliojo švietimo būrelių mugė ,,Atrask save". Tai jau tradiciniu tapęs susibūrimas, kuris pritraukia mokinius, tėvelius, progimnazijos bendruomenę. Mugės metu pristatoma neformaliojo švietimo užsiėmimų įvairovė - robotikos užsiėmimai, dainavimo studijų, šokių kolektyvų, keramikos, dailės, fotografijos studijų, rankdarbių, mados teatro, dramos studijos, jaunųjų žurnalistų, sveikos gyvensenos, gamtos mokslų, sporto būrelių veikla. 

 

6d klasės mokiniai susipažįsta su mažąją architektūra bulvare

 

2a ir 3b klasės mokiniai Kurtuvėnuose 

Krašto pažinimo dieną 2a ir 3b klasių mokiniai vyko į  Kurtuvėnus.  Puikus oras lydėjo visą dieną, tad atlikti užduotis ir pramogauti buvo labai smagu. Mokinukai daug sužinojo apie Kurtuvėnų miestelį, dalyvavo  edukaciniame užsiėmime ,, Laimės pasaga“, kur naudojantis specialiu žemėlapiu ir ieškant sutartinių ženklų reikėjo surasti sidabrinę pasagą. Vykdant šias užduotis teko gerokai palakstyti po visą Kurtuvėnų miestelį, bet mokiniai nepasidavė ir pagaliau pasagą surado senovinės ledaunės kampe.  Daug emocijų ir džiaugsmo suteikė pasijodinėjimas žirgais ir pasivažinėjimas senovine brička.  Pilni gerų  įspūdžių, dar  labiau susidraugavę,  grįžome į mokyklą. Vaikai sakė, kad  nekantriai laukia naujų išvykų. 

Išvyką į ,,Rūtą“ 

Rugsėjo 11 d. 4a klasės mokiniai lankėsi ,,Rūtos“ fabrike. Ten susipažino su fabriko įkūrimo istorija, dalyvavo viktorinoje, žaidė edukacinius žaidimus. Ketvirtokai domėjosi saldainių gamyba., išsiaiškino, kokių savybių ir gebėjimų turi turėti specialistas, norintis pasirinkti konditerio specialybę. Ypač ketvirtokams buvo įdomu patiems pasigaminti įvairių rūšių saldainių ir jais pavaišinti savo artimuosius.  

2b ir 2c klasės mokiniai Žemaitijos krašte 

Krašto pažinimo dieną 2b ir 2c klasės mokiniai lankėsi Žemaitijos sostinėje Telšiuose. Pirmiausia, „Alkos“ muziejaus naujajame pastate, susipažino su ekspozicinėse salėse veikiančiomis parodomis, suformuotomis iš Gamtos skyriaus, Žemaitijos senosios liaudies skulptūros bei Žemaitijos dvarų dailės rinkinių, archeologijos ir istorijos. Vėliau  susipažino  su muziejuje saugomomis  apšvietimo priemonėmis: balanomis, įvairiais žibintais, spingsulėmis. Moksleiviai ne tik daug sužinojo, bet ir vadovaujami. Etninės kultūros skyriaus vedėjos Vidos Rimkuvienės, mokėsi iš vaško pasidaryti žvakes, dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Apšvietimo priemonės“. Tuo žingeidumas nesibaigė. Grįžtant sustojo prie Šatrijos kalno. Daugelis buvome nustebę kalno dydžiu, visiems tai padarė didelį įspūdį. Visi stengėsi, kas greičiau, įlipti į kalno viršūnę. Užlipus atsivėrė įspūdingi Žemaitijos krašto vaizdai. Šitas kalnas ne pats aukščiausias žemėje – yra ir aukštesnių. Bet nuo šito kalno gali apžvelgti labai tolimus mūsų pačių gintarinius akiračius. Ir todėl mums Šatrija – aukščiausias kalnas. Tai viena iš gražiausių Žemaitijos kalvų, apipinta padavimais, sena kaip ir visa Žemaičių žemė. Šatrija - vienas žymiausių archeologinių paminklų ne tik Žemaitijoje, bet ir Lietuvoje. Parengė mokytoja Daiva Popovienė 

3c klasės kultūrinė pažintinė veikla 

Rugsėjo 11 d. 3c klasės mokiniai lankėsi Ch. Frenkelio viloje. Dalyvavo edukaciniame užsiėmime ,,Dvaro istorijos. Dvaro mada ir gyvensena''. Užsiėmimo pradžioje susipažino, kaip rengėsi vaikai prieš kelis šimtus metų, kokios buvo jų pramogos. Mokėsi, kaip galima užsirišti kaklaskarę. Susidomėję klausė pasakojimo apie XVIII a. flirto paslaptis, susijusias su nebylia vėduoklės kalba. Praktiniame užsiėmime kūrė spalvingus raštus vėduoklei, ją lankstė.  

Išvyka į Gruzdžius patyriminė edukacinė - pažintinė veikla 4b ir 4c klasėse 

Šiltą saulėtą rugsėjo 11 dienos rytą ,,Romuvos“ progimnazijos dienos rytą 4b ir 4c klasės mokiniai išvyko į Gruzdžiuose Reginos ir Vytauto Mataičių juodosios keramikos dirbtuves. Mus svetingai pasitiko ne tik šeimininkai, bet ir jų šuniukas. Ponia Regina papasakojo mokiniams apie juodosios keramikos technologiją. Daugiau negu 20 metų šie žmonės užsiima šia veikla, kuri yra šeimos verslas. Pasakojo kaip ima molį, minko, sėd prie staklių, žiedi. Palieka kelias dienas džiūti, o po to kiša į krosnį. Vyras poliruoja ir kaitina 12-24 h krosnyje, kol pasiekia 1000 laipsnių temperatūrą. Rudas molis pavirsta juodu. Mūsų mokinukai patys minkė, kočiojo, formavo ir pasigamino kiekvienas savo širdžiai norimą suvenyrą. Tuo labai džiaugėsi šių dirbtuvių ponia, nes ji mato vaikų akis degančias noru lipdyti bei suprasti, jog iš jų žada pusė būti puodžiais. Vaikai suprato, kad molis, tai ne metalas, o labai subtylus dalykas. Ši išvyka buvo mums labai naudinga...nes dar sunku nuspręsti kokią profesiją pasirinksime...  Mokytojos Rolanda Miškūnienė ir Snieguolė Milašienė 

 

Kūrybiško/aktyvaus laisvalaikio įdėjų paroda „Ką veiki?“ Šiaulių arenoje

 

Šviečiamosios gyvulininkystės programa

Daugelį progimnazijos mokinių domina gyvūnai, jų auginimas ir priežiūra. Dalis 5-8 klasių mokinukų savo ateitį sieja su ūkininko, veterinaro profesijomis. Atsižvelgiant į tai, „Romuvos“ progimnazija teikė paraišką ir laimėjo galimybę dalyvauti Šviečiamojoje gyvulininkystės programojekurią vykdo Lietuvos žemės ūkio ministerija kartu su programos LEADER ir žemdirbių mokymo metodikos centru. Šios programos tikslas yra skatinti vaikų ir jaunimo susidomėjimą gyvulininkyste - supažindinti su Lietuvoje paplitusiomis gyvulininkystės šakomis, gerinti šios srities profesijų įvaizdį. 5-8 klasių mokiniai bus kviečiami dalyvauti įvairiose veiklose, naudotis programos metu gautomis mokymosi priemonėmis. Programa vykdoma nuo 2015 metų lapkričio mėnesio iki 2016 metų gegužės mėnesio. Kviečiame aktyviai dalyvauti!

 

paveiksl

 

Apsilankymas gamykloje

Gegužės 27 d. progimnazijos mokiniai vyko į Artilux NMF - tai Lietuvos-Švedijos įmonė, gaminanti aukštos kokybės apšvietimo gaminius daugybei pasaulio šalių. Mokiniai grįžo pilni įspūdžių. Dėkojame įmokės darbuotojams už galimybę apsilankyti!

"Šok į tėvų klumpes"

Balandžio 10 d. progimnazijos bendruomenė dalyvavo Visuotinėje atvirų durų dienoje "Šok į tėvų klumpes". Jos metu tėvai pakvietė vaikus apsilankyti jų darbo vietose, pasakojo apie savo profesijas. 6a klasė vyko į UAB "Venta LT", kur susipažino su baldininko specialybe. 7a klasė vyko į Šiaulių miesto policijos komisariato centrinę nuovadą susipažinti su policininko, kriminalisto profesijomis. 6d klasė lankėsi Šiaulių geležinkelio muziejuje, kur išgirdo Lietuvos geležinkelio istorijos detales, šių dienų darbus ir rūpesčius. 8b mokiniai apsilankė AB "Specializuotas transportas" bei  UAB "Banga Electronics" ir padarė išvadą, mokytis būtina.. Keliavo ir kitų klasių mokiniai. Dėkojame tėveliams už nuostabius įspūdžius ir žinias.

Apsilankymas ŠPRC renginyje "Profesijų mugė 2015"

Saulėtą ketvirtadienio popietę progimnazijos septintokai, lydimi klasių vadovių L. Vytienės ir V. Dališanskienės, lankėsi ŠPRC renginyje "Profesijų mugė 2015", kuris šiais metais vyko Statybos skyriuje. Mokiniai buvo gražiai sutikti, profesijos mokytojas L. Briedis įdomiai papasakojo apie šiame skyriuje siūlomas mokytis specialybes, parodė mūrijimo, gipso kartono, medžio apdirbimo, dažymo dirbtuves, kuriose mokiniai įgyja praktinių įgūdžių, atsakė į mokiniams rūpimus klausimus. Vėliau visi buvo palydėti į salę, kurioje su savo stendais išradingai prisistatė kiekvienas ŠPRC skyrius. Septintokai aktyviai dalyvavo loterijoje, kurioje laimėjo saldžius prizus, išbandė mokinių sukurtus kompiuterinius žaidimus, skanavo mokinių pagamintus sumuštinius. Visi gavo dovanų reklaminių lankstinukų, kuriuose išsamiai pristatytos ŠPRC siūlomos specialybės ir mokymosi sąlygos.

Apsilankymas laboratorijoje

Sausio 30 d. progimnazijos aštunktokai apsilankė Nacionalinėje viešosios sveikatos priežiūros laboratorijoje. Čia jie susipažino su laboratorijos darbu, atliekamais tyrimais, domėjosi, kokių profesijų specialistai dirba.

Žaidimas "Laivelis"

Kovo 18 d. penktokai ir šeštokai rinkosi į jau tradiciniu tampantį verslo simuliacinį žaidimą "Laivelis". Jo metu mokiniai kuria įmonę, "gamina" ir parduoda savo prekes, skaičiuoja išlaidas bei pelną. Šis žaidimas yra puikus susipažinimas su verslo pasauliu, jo taisyklėmis, sėkmės principais. Buvo daug emocijų, juoko ir... konkurencijos. Žaidimą organizavo profesinio orientavimo darbo grupės nariai.

Diskusija "Kaip man sekasi mokytis?"

 Sausio 14 d. progimnazijoje organizuota diskusija su 6-7 klasių mokiniais apie mokymosi motyvaciją. Joje dalyvavo ir "Romuvos" gimnazijos dvyliktokės, kurios davė naudingų patarimų mokymuisi. Mokinės pasidalijo savo patirtimi ir mintimis apie laiko planavimą, ruošimąsi egzaminams, ateities planus, žinių svarbą. Progimnazijos mokiniai po diskusijos išėjo gerokai susimąstę. Pokalbį organizavo psichologė, karjeros koordinatorė I. Maslauskienė ir socialinė pedagogė I. Abromavičienė.

Tėvai - pirmoji pagalba renkantis profesiją

 Labai džiaugiamės, jog Nacionalinės karjeros savaitės metu (2014 m.) į veiklas noriai įsitraukė ir mokinių tėvai. Progimnazijoje vaikai išgirdo pasakojimus apie reklamos specialisto, kirpėjo, policininko, sportininko, vadybininko, grupės vadovo, advokato padėjėjo, mašinų meistro ir kitas įvairias įdomias profesijas. Kai kurie netgi pakvietė apsilankyti savo darbo vietoje. Mokiniai uždavė daug klausimų, svajojo, planavo.. Dėkojame Jums, mamos ir tėčiai, už skirtą laiką !

Mažieji restauratoriai

Gruodžio 2 d. 3b klasės mokiniai lankėsi Šiaulių profesinio rengimo centro Technologijų skyriuje, kur susipažino su baldų restauratoriaus specialybe. Pirmiausia trečiokai apžiūrėjo siuvimo cechą. Čia rinkosi patinkančias medžiagas, iš kurių patys pasisiuvo pagalvėlę. Grįžome su gera nuotaika.

"Profesijų" penktadienis

 Nacionalinę  Karjeros savaitę romuviečiai užbaigė spalvingai - mokiniai vienai dienai tapo įvairiausių profesijų atstovais. Policininkai,mokytojai, kariai, treneriai, gydytojai...Tokios progimnazijos mokinių svajonės!

Svečias iš Šiaulių Jaunimo darbo centro

Nacionalinės karjeros savaitės metu lapkričio 26 d. progimnazijoje lankėsi Šiaulių Jaunimo darbo centro atstovė Jolanta Bagdonavičienė. Mokiniams ji pasakojo apie įvairius profesijos pasirinkimo aspektus, nurodė šiuo metu reikalingiausias profesijas. 

Profesijų dirbtuvės

 Lapkričio 27d. progimnazijoje vyko akcija "Profesijų dirbtuvės", kurios metu kiekviena klasė rinko įvairias žurnalų, laikraščių iškarpas ir dėliojo koliažus. Džiaugiamės, kad visi aktyviai prisijungė! Abejojančius dėl ateities specialybės, kviečiame pasižvalgyti parodoje - galbūt čia atrasi tai, kas Tau įdomu?

Lietuvos kariuomenės Karinių Oro gynybos bataliono karių bendradarbiavimo vizitas "Romuvos" progimnazijoje

Lapkričio 21–os dienos popietę "Romuvos" progimnazijoje buvo minima Lietuvos kariuomenės diena. Ta proga, į progimnazijos aktų salę sugužėjo  5–8 klasių mokiniai ir mokytojai. Renginio pradžioje visus susirinkusius nudžiugino šokėjų kolektyvo (ruošė mokytoja Adelė Gružienė) bei vokalinio ansamblio ,,Lašeliai'' ( vadovė Aušra Kardašienė) pasirodymai.  Istorijos mokytojas Tadas Valantinas susirinkusiems priminė kokiomis istorinėmis aplinkybėmis pradėta kurti nepriklausomos Lietuvos kariuomenė ir pažymėjo šio istorinio įvykio svarbą šiandieniniame gyvenime. Neformaliojo švietimo ir pagalbos skyriaus vedėja pabrėžė  kario profesijos svarbą bei pristatė svečius. O svečių sulaukėme ypatingų. Pas mus atvyko Lietuvos karinių oro pajėgų oro gynybos bataliono kariai. Romuviečiai netruko pajusti, ką reiškia kariška disciplina. Seržantas Eimantas Šlevas pristatė bataliono veiklos aspektus bei subtilybes, atsakinėjo į mokinių pateiktus klausimus. Patį didžiausią susidomėjimą, kaip ir buvo galima tikėtis, sukėlė karių ekipuotės pristatymas. Moksleiviai nepraleido progos pajusti, ką reiškia ant pečių nešti kareivišką kuprinę, susipažino su jos turiniu, išbandė kareivišką gultą. Atsirado ir drąsesnių, kurie panoro išbandyti maskuojančius veidą dažus ar pasimatuoti dujokaukę...
Mokiniai, padėkoję kariams už galimybę pasisemti žinių, paliesti tai, kas buvo žinoma tik iš kino filmų ar interneto, kupini įspūdžių išskubėjo namo. "Romuvos" progimnazijos bendruomenė, atsisveikindama su svečiais, aptarė tolimesnio bendradarbiavimo perspektyvą.

 

Nacionalinė Karjeros savaitė 2a klasėje - susitikimas su policininku

 Lapkričio 26 d. 2 a kl.( Nacionalinės karjeros ugdymo  savaitė) mokinukai sulaukė svečio ,  Egidijaus Jankauskio- Šiaulių apskrities VPK Šiaulių r. PK VPS - vyresn. specialisto.  Gerb. svečias mokinius  supažindino su policininko profesija. Parodė  bei supažindino su  policininko  neperšaunama  liemene, šalmu, policininko skydu, bananu, pistoletu, apsauga jų paskirtimi bei naudojimu. Mokiniai  ne tik klausė, bet ir galėjo visa tai paliesti savo rankytėmis,  vilkėti policininko liemene.  PK VPS vyresn. specialistas atsakinėjo į antrokėlių pateiktus klausimus, kurių buvo iš ties daug. Panašu, kad po tokio susitikimo, susidomėjimas policininko profesija išaugo.

 

Nacionalinė Karjeros diena 6d klasėje

Lapkričio 26 dieną 310a kab. vyko netradicinė pamoka, kurią vedė 6d klasės mokinių tėveliai. Mokiniai susipažino su vadybininkės, mašinų meistro ir reklamų išpildytojo profesijomis.
Džiugu, kad Nacionalinė karjeros savaitė aktuali ne tik mokiniams, bet ir jų Tėveliams.

 

4c klasė OPA užsiėmimuose

4c klasės mokiniai dalyvavo Profesinio rengimo centro projekto OPA pamokoje "Žaidžiame su spalvomis". Mokiniai gamino knygų skirtukus naudodami dovanų popierių, kartoną, spalvotą popierių. Gaminant talkino Profesinio rengimo centro mokiniai. Pavyko pasigaminti originalius skirtukus. Pamoka ketvirtokams labai patiko.

 

Karjeros ugdymo diena "Romuvos" progimnazijos aštuntokams

Lapkričio 18 d. gimnazijoje mokiniams iš „Romuvos“ progimnazijos organizuota Karjeros ugdymo diena.  Penkioms  aštuntokų  klasėms gimnazijos mokytojai vedė lietuvių kalbos, etikos, anglų kalbos, informacinių technologijų, matematikos pamokas. Svečiams pristatytos ir mokslininko Teodoro Grotuso vardu pavadintos laboratorijos, kuriose jie atliko gamtos mokslų laboratorinius darbus. Visi aštuntokai susitiko su Mokinių seimo nariais ir susipažino su jų vykdoma veikla, kūrybinėmis idėjomis, įgyvendintais projektais.
Karjeros ugdymo diena  - graži ir prasminga tradicija, jungianti dvi mokyklas – „Romuvos“ progimnaziją ir „Romuvos“ gimnaziją. Mažiesiems kaimynams - tai puiki galimybė susipažinti su gimnazijos mokytojais, mokinių savivaldos veikla, mokymo bei laisvalaikio erdvėmis.

 

Ugdymo karjerai dienos akimirkos

 

Darbo rinka, karjeros planavimas, profesijos pasirinkimas

Mūsų mokykloje lankėsi Edita Jocienė, Jaunimo darbo centro Šiauliuose vyr. specialistė. Ji mokiniams papasakojo, kad profesinis informavimas ir orientavimas svarbus kuo ankstesniame moksleivių mokymosi etape. Teisingas profesijos pasirinkimas- sėkminga karjeros planavimo dalis. Mėgstamas darbas yra pagrindinis žmogaus savirealizacijos veiksnys. Svarbu teisingai pasirinkti profesiją, klausytis savo širdies balso, kad galėtum pasakyti - galiu dirbti savo darbą ir jaustis kad nedirbu... Buvo pristatyti  profesinės karjeros planavimo žingsniai, profesijos pasirinkimą įtakojantys veiksniai. Susitikimo pabaigoje visi atliko profesinio kryptingumo testus. Specialistė mokiniams palinkėjo: „dideli tikslai nėra pasiekiami per vieną dieną, todėl užsispyrimas ir didžiulis noras dirbti – būtini. Linkiu, jog turėtumėte tikslą ir atkakliai jo siektumėte“.
Susitikimą organizavo karjeros koordinatorė Daiva Popovienė.

Profesinės mokyklos kviečia į atvirų durų dieną

Balandžio 10 d. 12 – 17 val. daugumoje šalies profesinių mokyklų vyks atvirų durų diena. Mokiniai, jų tėvai kviečiami apsilankyti, susipažinti su šių mokyklų galimybėmis: ko ir kaip galima mokytis, kokia įranga ir technika naudojama mokantis amato, kur galima atlikti praktikas ir kur įsidarbinti. „Šiais mokslo metais į profesines įstojo rekordinis skaičius mokinių, dešimtadaliu daugiau nei planuota. Manau, kad populiarumą lemia ir besikeičiantis visuomenės požiūris į amato vertę, ir kvalifikuotų darbuotojų paklausa, ir modernus profesinis rengimas. Profesinis mokymas keičiasi iš esmės. Dauguma mokyklų turi atnaujintas mokymo bazes, kur mokoma dirbti naujausia įranga. Atėjęs į profesinę mokyklą žmogus įgyja kvalifikaciją ir gauna darbą, neretai labai neblogai mokamą, arba sukuria savo verslą“, - sako švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis.
Atvirų durų dienoje dalyvaujančių mokyklų sąrašas skelbiamas Švietimo ir mokslo ministerijos interneto svetainėje http://www.smm.lt/web/lt/smm-svietimas/profesinis-mokymas/priemimas

Jeigu būčiau STT pareigūnas

Pagal projektą „Kam to reikia?“ mokykloje svečiavosi STT pareigūnė Rita Šikšnienė. Susitikimo metu aštuntokai susipažino su STT pareigūnų vykdoma veikla, jiems keliamais reikalavimais. Nagrinėtos korupcijos atsiradimo priežastys, jos grėsmės ir padariniai, efektyviausi kovos būdai, taip pat su viešnia mokiniai analizavo įvairias korupcines situacijas. Ši pamoka buvo labai naudinga 8 klasių moksleiviams, o ypač tiems, kurie nori tapti teisininkais.

 

 Šiaulių „Romuvos“ progimnazijoje lankėsi TEO atstovas

Mokykloje lankėsi TEO LT, AB Klientų aptarnavimo grupės vadovas Aidas Dumšas. Jis susitiko su aštuntų klasių mokiniais. Vyko diskusija tema „Saugokime vieni kitus internete“.
Vadovas su mokiniais diskutavo, ar žino paaugliai, kokie pavojai tyko internete? Šiais laikais virtualioje erdvėje praleidžiame vis daugiau laiko, o interneto naudotojų amžius jaunėja. Tačiau greta gerų dalykų ir galimybių, kurias suteikia internetas, jame galima susidurti su įvairiomis grėsmėmis – duomenų išviliojimu, jų neteisėtu naudojimu, seksualiniu viliojimu, elektroninėmis patyčiomis. Kaip būti saugiam internete? Ar esate tikri savo anonimiškumu? Kokius duomenis verta saugoti labiausiai? Ar meluoti savo amžių? Ar nurodyti gyvenamąją vietą? Ar Facebook‘as turi būti tikras jūsų gyvenimo veidrodis? Šiuos klausimus nagrinėjome su didžiausio Lietuvoje interneto tiekėjo – TEO – specialistu Aidu Dumšu. Aktyviausi mokiniai buvo apdovanoti ir atminimo dovanėlėmis.

Šiaulių „Romuvos“ progimnazijos karjeros koordinatorė Daiva Popovienė

 

Žaidimas „ ĮMONĖ „LAIVELIS“

Mokyklos koordinatorės Inga Maslauskienė ir Daiva Popovienė 5-6 klasių mokinius pakvietė pabūti „ įmonių“ steigėjais, gamybininkais, vadybininkais. Komandos per trumpą laiką turėjo nuspręsti, kas kokią veiklą vykdys, įsigyti reikalingą įrangą ir pradėti gamybą. Mokiniams buvo išaiškintas žaidimo tikslas: suvokti, kas yra darbo aplinka, ir užtikrinti sėkmingą laivelių gamybą vieną savaitę. Jie lankėsi pas tiekėją, kur pirko popieriaus komplektą, ėjo pas pirkėją, kuris vykdė kontrolę ir pirko arba išbrokavo gaminį, ėjo pas bankininką, kuris, prireikus, įmonei išdavė paskolą.
Žaidimo pabaigoje visi skaičiavo išlaidas ir gautą pelną. Kiekviena komanda trumpai apibūdino, kokį bendrą įspūdį paliko žaidimas. Prieita vieninga išvada, kad norint gauti didesnį pelną, reikia kokybiškos prekės, spėti su rinkos diktuojamomis sąlygomis ir draugiško kolektyvo.

 

 Laužome stereotipus: kas iš tiesų yra IT?

Įgyvendinta dar viena projekto „Kam to reikia?“ pamoka 6-7 klasių mokiniams.
Pamoka įgyvendinta su Tomu Kriščiūnu iš Barclays.
Pamokos metu mokiniai išgirdo pristatymus:
• Stereotipai apie ITišnikus. Lina Vaitiekūnienė ir Aurimas Danielius apžvelgė ir paneigė pagrindinius IT specialistą apibūdinančius stereotipus.
• Kompiuteriniai žaidimai - verslas ir kūryba. Liudas Ubarevičius, SneakyBox kompanijos bendrasavininkis ir programuotojas, papasakojo, kaip grupelė studentų, vedami savo idėjos, įsteigė kompiuterinių žaidimų kūrimo studiją ir sėkmingai leidžia žaidimus, kurie yra vertinami ir tarptautiniuose konkursuose.
• Kodėl po 10 metų visi mokės programuoti. Rokas Tamošiūnas, StartupHighway vykdantysis direktorius, papasakojo apie ateities tendencijas ir kodėl IT vis labiau įtakos mūsų kasdienius darbus bei veiklą. Pamoka buvo transliuojama vasario 3 dieną internetu, tiesiogiai.
Pamoką organizavo mokyklos koordinatorės Daiva Popovienė ir Inga Maslauskienė. Pamoką vedė IT mokytoja Rita Nemanienė.

 

 

 

 Seminaras mokiniams 
 

„Karjeros konsultacijos jaunimui – kaip išsirinkti man geriausiai tinkamą profesiją?“

Lapkričio 12 dieną gausus būrys progimnazijos aštuntokų dalyvavo Ryčio Jurkėno praktiniame seminare „Karjeros konsultacijos jaunimui – kaip išsirinkti man geriausiai tinkamą profesiją?“. Kai visi diskutuoja, kur mokytis – Lietuvoje ar užsienyje, profesionalus karjeros konsultantas dr. Rytis Jurkėnas sako, jog pirmiausia reikia galvoti ne kur, o ką norėtum mokytis. Svečias teigė, kad įrodyta, jog nuo 14 metų gabumai nebesikeičia, kinta tik poreikiai ir interesai, kurie nulemia, kuriuos iš turimų gabumų vystysime labiau. Paskaitos metu lektorius supažindino mokinius su aplinkos, tėvų, pedagogų įtaka renkantis profesiją, davė naudingų patarimų.
 

1-8 klasėse į visus mokomuosius dalykus, neformaliojo švietimo veiklą, progimnazijos bendruomenės renginius integruojama Ugdymo karjerai programa

Karjera tai visą gyvenimą trunkanti asmeniui ir visuomenei reikšmingų asmens mokymosi, saviraiškos ir darbo patirčių seka.

Ugdymas karjerai kryptinga ugdymo(si) veikla, skirta karjeros kompetencijoms įgyti (esminės kompetencijos: savęs pažinimas; karjeros galimybių pažinimas; karjeros planavimas; karjeros realizavimas).

2012 m. „Romuvos“ progimnazija įsitraukė į projektą “Ugdymo karjerai ir stebėsenos modelių sukūrimas ir plėtra bendrajame lavinime ir profesiniame mokyme (1 etapas)“ Nr. VP1-2.3.-ŠMM-01-002 pagal Lietuvos 2007-2013 metų laikotarpio žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos 2 prioriteto „Mokymasis visą gyvenimą“ VP1-2.3-ŠMM priemonę „Profesinio orientavimo sistemos veiklos tobulinimas ir plėtra“. Projektą vykdo Lietuvos mokinių informavimo ir techninės kūrybos centras. Plačiau apie projektą kviečiame skaityti svetainėje www.mukis.lt . Taip pat siūlome susipažinti su nauja ugdymo karjerai programa (siųsti).

          Pagrindinis tikslas – padėti mokiniams ugdytis karjeros kompetencijas, padedančias sėkmingai pasirinkti mokymosi kryptį, profesiją ar darbinę veiklą, pereiti iš mokymo aplinkos į darbinę aplinką, toliau profesiškai tobulėti ir mokytis visą gyvenimą.

             Numatomos veiklos progimnazijoje:

  • mokinių karjerai reikalingų kompetencijų ugdymas pamokose, seminaruose ir kituose užsiėmimuose;
  • individualios ir grupinės mokinių konsultacijos, jų kompetencijų vertinimas;
  • patyriminiai ir informaciniai veiklinimo vizitai, renginiai progimnazijoje, mokinių supažindinimas su AIKOS bei MUKIS svetainėmis.

           Progimnazijoje konsultacijas mokiniams, tėvams, mokytojams teikia karjeros koordinatorės Daiva Popovienė (311kab.) bei Inga Maslauskienė (325 kab). Galima kreiptis ir el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.">inga.maslauskiene@gmail.com.

 

Šiaulių "Romuvos" progimnazija miesto savivaldybėje

Mūsų mokykla dalyvauja profesinės savanorystės iniciatyvos veiklos projekte “Kam to reikia?! Karjeros koordinatorės Daiva Popovienė ir Inga Maslauskienė www.kamtoreikia.lt tinklapyje užregistravo 8a ir 8c klasės mokinius į ekskursiją po Šiaulių miesto savivaldybę. Ekskursijos metu Šiaulių Tarybos sekretorius Domas Griškevičius mokinius supažindino su Savivaldybės darbo specifika, jos nagrinėjamais klausimais. Pristatė trumpą miesto istoriją, vykdomus projektus, aprodė miesto Tarybos posėdžių salę. Ekskursijos pabaigoje 8a klasės mokiniams pasisekė susitikti ir su miesto meru J.Sartausku. Meras papasakojo savo darbo dienos ypatumus, jos specifiką. Ekskursijos pabaigoje visi pozavome bendrai nuotraukai.


Karjeros savaitė progimnazijoje

Lapkričio 11 - 15d. visoje Lietuvoje skelbiama Karjeros savaitė. Mokiniams visada linkime sėkmės, tad jau dabar svarbu kalbėti apie ateitį ir ją planuoti. Karjeros savaitės metu bus renkamas  mokiniams įdomių profesijų Top 5, apie kurias platesnę informaciją pateiks karjeros koordinatorės.  Antradienį ilgųjų pertraukų metu mokinius pakviesime į video peržiūrą, trečiadienį – planuojamas pokalbis su policijos atstovu, kuris papasakos apie šį sudėtingą darbą. Ketvirtadienį 20 mokinių dalyvaus netradicinėse karjeros ir verslumo pamokose „Romuvos“ gimnazijoje. Kviečiame mokinius aktyviai dalyvauti!

 

Seminaras mokiniams  

„ Karjeros konsultacijos jaunimui – kaip išsirinkti man geriausiai tinkamą profesiją?“

Lapkričio 12 dieną gausus būrys progimnazijos aštuntokų dalyvavo Ryčio Jurkėno praktiniame seminare „Karjeros konsultacijos jaunimui – kaip išsirinkti man geriausiai tinkamą profesiją?“. Kai visi diskutuoja, kur mokytis – Lietuvoje ar užsienyje, profesionalus karjeros konsultantas dr. Rytis Jurkėnas sako, jog pirmiausia reikia galvoti ne kur, o ką norėtum mokytis. Svečias teigė, kad įrodyta, jog nuo 14 metų gabumai nebesikeičia, kinta tik poreikiai ir interesai, kurie nulemia, kuriuos iš turimų gabumų vystysime labiau. Paskaitos metu lektorius supažindino mokinius su aplinkos, tėvų, pedagogų įtaka renkantis profesiją, davė naudingų patarimų.

 

 

 

 

 

Saturday the 2nd - Romuva.