Renginys, skirtas žydų genocido aukoms paminėti

Paskelbta: Penktadienis, 19 rugsėjo 2014

Artėjant Lietuvos žydų genocido aukų atminimo dienai, rugsėjo 18 d. "Romuvos" progimnazijos 6a klasės mokiniai, kartu su istorijos mokytojais  Rita Valskiene ir Tadu Valantinu, dalyvavo atidengiant skulptūrą žymiam Šiaulių pramonininkui, mecenatui ir filantropui Chaimui Frenkeliui, kuris daugiau nei prieš šimtą metų Talkšos ežero pakrantėje pastatė odų perdirbimo fabriką ir sukūrė modernų verslą, išgarsinusį jį net tik carinės Rusijos imperijoje, bet ir pakylėjusį to meto Šiaulius į didmiesčio lygį. Renginys vyko skverelyje, priešais buvusį „Elnio“ fabriką.
Rusėjo 18 d. - įsimintina žydų bendruomenei diena. Lygiai prieš 70 metų buvo panaikintas Šiaulių getas. Iškilmėse dalyvavusių  Chaimo Frenkelio proanūkių manymu, paminklo atidengimas, tai kartu ir jų prosenelio žmonos Doros, mirusios Šiaulių gete, atminimas.
Mokiniai klausėsi visų trijų likusių gyvų proanūkių prisiminimų, Lietuvos premjero A. Butkevičiaus kalbos bei JAV, Vokietijos ir Izraelio ambasadorių pranešimų.
Moksleiviai bendravo su žydų bendruomenės nariais, įsiamžino prie atidengtos skulptūros. Po renginio džiaugėsi turėta galimybe pasikalbėti su žymiais žmonėmis, kartu su jais nusifotografuoti. Taip pat praplėsti akiratį bei pajusti istorijos dvasią. Visgi, labiausiai romuviečiams įstrigęs momentas – bendra nuotrauka su premjeru A. Butkevičiumi.

Monday the 1st - Romuva.