„Aido“ vaikų bibliotekoje Užgavėnių šventė „Oi, tas blynų gardumėlis“

Paskelbta: Trečiadienis, 12 kovo 2014

Užgavėnės nuo senovės lietuviams buvo didelė šventė.Tai išskirtinė metų diena - žiemos palydų šventė. Nuo seno jos švenčiamos triukšmingai ir linksmai.
Kovo 3 d. Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Aido“ vaikų filiale vyko Užgavėnių šventė „Oi, tas blynų gardumėlis“.
Į šventę rinkosi Gegužių progimnazijos 1c klasės mokiniai su savo gamintomis kaukėmis (mokytoja Edita Montvilienė). Šurmuliuodami į biblioteką atvyko Užgavėnių persirengėliai – žydukai, velniukai, čigonėlės, Kanapinis ir Lašininis iš „Romuvos“ progimnazijos. Apie Užgavėnių papročius, tradicijas ir burtus papasakojo „Romuvos“ progimnazijos 3a klasės mokytoja Romualda Malčienė. Ji taip pat paruošė ir tuos šėlstančius persirengėlius. Čigonėlės būrė iš rankos, siūlė pirkti žąsį, šmirinėjo po biblioteką žydukai, siautėjo velniukai. Vaikams smagu buvo stebėti Kanapinio ir Lašininio kovą. Nugalėjo Kanapinis. Su šurmuliu vijome žiemą, kvietėme pavasarį. Biblioteka buvo pripildyta vaikų linksmybių, šurmulio ir juoko. Kadangi Užgavėnės – blynų šventė, tai ir vaišinomės kvapniais blynais, riestainiais, saldainiais.

Saturday the 5th - Romuva.