ŠIURPNAKČIO PRAMOGOS ANGLŲ KALBOS PAMOKOSE

Paskelbta: Penktadienis, 29 spalio 2021

„Šiurpnaktis“ , „Vaiduoklių šventė“ - tai mums jau beveik tradicija tampantis Helovinas. Tokį įdomų lietuvišką pavadinimą naudoti rekomenduoja Valstybinė lietuvių kalbos komisija.
Pavadinimas „ Helovinas" kilęs iš senosios anglų kalbos ir reiškia „Visų Šventųjų išvakarės". Ši šventė minima spalio 31d. JAV vaikai dėvi specialius kostiumus ir vaikšto po žmonių namus, sakydami: „ Trick or treat"- „Pokštas arba saldainis". Daugelis iš mūsų iš moliūgų išsiskaptuoja žibintus, kurie yra vadinami ‚ „ Jack o' lantern". Taip pat pasakojamos baisios istorijos, žiūrimi siaubo filmai, krečiamos šunybės.
Anglų kalbos pamokose simboliškai paminėjome ir mes šią šventę. 2A, 2C klasės mokiniai dainavo ir šoko klausydami Helovino daineles, mokėsi naujų kostiumų pavadinimų žiūrėdami filmuką „Peppa Pig", ieškojo žodžių raizgalynėje pasislėpusių su Helovinu susijusių žodžių.
Labai įdomią pamoką savo klasės draugams pravedė 6B klasės mokinės Adrijana, Ema ir Aurela. Mergaitės sugalvojo įvairiausių kūrybinių užduočių : sprendėme Helovino kryžiažodį, ieškojome išėjimo iš labirinto, dalyvavome „ Kahoot" viktorinoje ir įgijome daug žinių apie šventę, analizavome didžiausių nusikaltimų istorijas. Pamokos pabaigoje, apibendrinant ir įsivertinant, visi klasės draugai buvo apdovanoti saldžiais prizais pateiktais „ siaubo kibirėlyje". Pasirodo, mokiniai gali pravesti ne ką prastesnes pamokas nei mokytojai.
Kitos klasės neliko nuskriaustos taip pat. Visi mokiniai buvo gavę iš anksto namų užduotis-surasti įdomių užduočių Helovino pamokai. Ir ko tik mes nedarėm: žiūrėjom siaubo filmukus, aptarėm juos, dainavom su monstrais, sprendėm internetines viktorinos užduotis...net nespėjom visų išklausyti...Liks kitam Šiurpnakčiui.
Geros šventės visiems!
Puikių atostogų !
Anglų k. mokytoja Lina Kizlienė

Tuesday the 18th - Romuva.