SAUGESNIO INTERNETO SAVAITĖ 2021 PROGIMNAZIJOJE

Paskelbta: Trečiadienis, 17 vasario 2021

Minint SAUGESNIO INTERNETO SAVAITĘ vasario 9 dieną Šiaulių „Romuvos" progimnazijoje buvo organizuota SAUGESNIO INTERNETO SAVAITĖ 2021, kurios tikslas atkreipti bendruomenės dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, skatinti saugesnį naudojimąsi internetu ir skaitmeninėmis technologijomis. Mokykloje Saugesnio interneto savaitė startavo vasario 5 d. STEAM akademijos parengtomis nuotolinėmis užduotimis 5-8 klasių mokiniams „Informatinis mąstymas ir saugumas internete". Šią savaitę informacinių technologijų mokytojos Rita Nemanienė ir Jolanta Zemleckienė vedė netradicinės informacinių technologijų pamokas „Kas slypi internete ir ką turi žinoti?". Pamokose buvo norima atkreipti mokinių dėmesį į bendravimo internete kultūrą, informacijos dalinimosi galimybes ir neatsakingo elgesio virtualioje erdvėje pasekmes. Šeštokai įsitraukė į tarptautinio „eTwinning" projekto „Computer and health" How did I study at home?" veiklų vykdymą, kūrė projekto logotipus, plakatus. Taip pat mokiniai dalyvavo nuotolinėse Edukacinėse saugaus interneto pamokėlėse „Internetiniai žaidimai", „Asmeninė informacija internete", „Žalingas turinys internete", „Internetiniai draugai", kuriose Draugiško interneto meškiukas bendravo tiek su vaikais, tiek su ekspertais apie tai, kaip internete būti saugesniems. Nepamiršti buvo ir 1-4 klasių mokiniai, jiems informacinių technologijų mokytoja temines saugesnio interneto veiklas organizavo neformaliojo švietimo užsiėmimų metu.
5-6 klasių mokinių komanda „Romuviečiai" (J. Sumbra, 5b kl., T. Lekiatas, 6a kl., Dž. Pavlavičius, 6b kl., A. Laužikas, 6d kl., K. Tamavičius, 6d kl. ) dalyvavo Nacionalinėje Saugesnio Interneto viktorinoje. Viktorinos keturi etapai vyko vasario 8-11d., romuviečiai puikiai atsakinėjo į klausimus apie saugumą internete.
Dar vienas iš SAUGESNIO INTERNETO SAVAITĖS renginių – Šiaulių „Romuvos" progimnazijos ir Šiaulių „Romuvos" gimnazijos mokinių draugiškas turnyras „Kurkime geresnį internetą kartu", į kurį vasario 8 d. pakvietė informacinių technologijų mokytojos Nijolė Bružaitė ir Rita Nemanienė. Turnyras vyko kahoot aplinkoje, mokiniai turėjo puikią galimybę pasitikrinti savo žinias ir darbo įgūdžius virtualioje erdvėje.
Vasario 10 dieną 8b klasės mokiniai dalyvavo nuotolinėje paskaitoje „Patyčios ir smurtas socialiniuose tinkluose: kaip atpažinti ir apsiginti?", kurioje buvo kalbama, kad į saugaus interneto sąvoką svarbu įtraukti patyčių ir psichologinio smurto socialiniuose tinkluose temą. Istorijos, kai vaikai, paaugliai ir net suaugę patiria patyčias ir smurtą socialiniuose tinkluose, visuomet atsiduria ir žiniasklaidos centre. Tokie reiškiniai palieka ne tik psichologines traumas, skatina smurtą prieš save, bet ir lemia kitą procesą – patyčių socialiniuose tinkluose tendencingą kartojimąsi, savo socialinio statuso demonstravimą ir pan. Paskaitą skaitė Justina Maciūnaitė, Kūrybinių industrijų fakulteto lektorė, portalo „Delfi" žurnalistė. Mokinių mintys po paskaitos: „Pamačiau puikų pavyzdį, kaip su patyčiomis ir nepagarba galima susitvarkyti." (Ema), „Labai aktuali tema. Pagal vaikų elgesį paskaitoje taip pat galima suprasti, kokios svarbios yra šitos temos, kaip yra svarbu nesityčioti ne vien iš vaikų, bet ir iš suaugusių, labai plačiai apie viską papasakojo. Man patiko!" (Meda).
Kiekvienais metais vasario mėnesį minime SAUGESNIO INTERNETO SAVAITĘ. Vis dėlto internete reikia elgtis saugiai ir atsakingai visus metus...

IT mokytoja Rita Nemanienė

Monday the 1st - Romuva.