KOVO 11-OSIOS MINĖJIMAS PROGIMNAZIJOJE

Paskelbta: Ketvirtadienis, 12 kovo 2020

Kovo 10-ąją „Romuvos" progimnazijos bendruomenė su trispalviu trenksmu atšventė 30-ąjį laisvos Lietuvos pavasarį – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo jubiliejų. Jam mokiniai ruošėsi iš anksto: gamino šios šventės simbolius – vėjo malūnėlius, kūrė įsivaizduojamus paminklus „Laisvei".
Jau nuo ankstaus ryto mokiniai įsisuko į šventinių renginių sūkurį: pirmoji pilietiškumo pamoka – viktorina „30 klausimų apie Kovo 11–ąją" kvietė mokinius prisiminti istorinius faktus apie Lietuvos Nepriklausomybės atstatymo akto pasirašymo aplinkybes ir tuo pačiu pasitikrinti jau turimas savo žinias; pertraukų metų kas šoko, kas rašė linkėjimus Lietuvai.
Šią šventinę dieną buvo apdovanoti ir pagerbti įvairių mokykloje vykusių istorinių konkursų, mokyklinės jaunųjų istorikų olimpiados laimėtojai.
8c klasės mokiniai, nešini pačių pagamintais malūnėliais, skubėjo su šia gražia švente pasveikinti greta progimnazijos esančios „Saulės" pradinės mokyklos mokinukų ir jų mokytojų.
O popietę šventiškos nuotaikos pakylėta progimnazijos bendruomenė susibūrė lauke pilietinei akcijai „30 AČIŪ!". Susirinkusiųjų rankose sukosi vėjo malūnėliai, simboliškai skleisdami žinią apie prieš 30 metų atkurtą Lietuvos Nepriklausomybę, kiekvieno lūpose ir širdyje skambėjo „Tautiška giesmė", dainos apie Lietuvą.
Vedini tos pakilios nuotaikos, kuri prieš tris dešimtmečius žmonėms įžiebė viltį ir tikėjimą laisva Lietuva, romuviečiai suformavo „Gyvąjį tautos žiedą". O tada visi drauge iškėlę aukštyn tripalvius vėjo malūnėlius dar kartą tarė AČIŪ tiems, kurių dėka Kovo 11-oji tapo šviesios ateities Lietuvai ir mums visiems diena.

Istorijos mokytoja Vitalija Samuilytė

Friday the 14th - Romuva.