PILIETIŠKUMO INICIATYVA

Paskelbta: Antradienis, 24 rugsėjo 2019

Pilietiškumo iniciatyva „Atminties kelias" rugsėjo 23-ią kvietė „Romuvos" progimnazijos mokinius prisiminti 1943 m. rudenį, kai Antrojo pasaulinio karo metu visiškai buvo sunaikinta žydų tautinė grupė Lietuvoje ir likviduotas didžiausiais šalyje Vilniaus getas.
Vedini „Atminties keliu" pilietiškumo pamokose 5-8 klasių mokiniai kartu su istorijos mokytojomis Vitalija Samuilyte ir Diana Norkaitiene prisiminė tragišką žydų tautos istorijos tarpsnį, buvo supažindinti su Šiaulių mieste gyvenusios žydų bendruomenės istorija, tradicijomis, išlikusiu kultūros paveldu, iš akmenukų sukūrė meninę kompozciją simboliniu pavadinimu „Atminties kelias".
Tos pačios dienos popietę dorinio ugdymo mokytoja Violeta Višniauskienė kartu su mokiniais aplankė ne tik Šiaulių mieste išlikusius žydų kultūros paminklus, bet ir senąsias žydų kapines. Ten padėjo atminimo akmenėlius.
Džiugu, kad jau ne pirmus metus mūsų šalyje vykstanti pilietinė iniciatyva „Atminties kelias" skatina mūsų jaunimą išsaugoti Lietuvoje gyvenusių žydų aukų atminimą, formuoja suvokimą, kad Holokaustas yra ne tik žydų tragedija. Tai visos Lietuvos netektis – prarastas intelektualinis, kultūrinis, politinis ir ekonominis mūsų šalies potencialas.

Istorijos mokytoja Vitalija Samuilytė

Sunday the 5th - Romuva.