GIMTOJI KALBA – VERTYBĖ

Paskelbta: Ketvirtadienis, 14 kovo 2019

Kalboje surenkama tautos išmintis. Kalboje atsispindi tautos istorija, patirtis ir tradicijos. Šiaulių „Romuvos" progimnazijoje vasario pabaigoje prasidėję renginiai, skirti Gimtosios kalbos puoselėjimui, nusitęsė iki kovo pradžios. Lietuvių kalbos mokytojos Gitana Kovaliovienė, Ingrida Samulionienė, Jolanta Stulgienė ir Milda Viltrakienė romuviečiams pasiūlė įvairių renginių: mokiniai dalyvavo kūrybiniame konkurse „Gražiausias ketureilis apie seną daiktą", kurių ekspozicija (ačiū mokytojai G. Kovaliovienei) patraukė ne vieno akį – ne kasdien pamatysi senovines svarstykles, liktarną, ližę, sūrių spaudimo „mašiną", medinį „lygintuvą". Progimnazijos bibliotekoje laukė paroda „Seniausia mano namų knyga". Smagu, kad daug mokinių ir mokytojų mielai dalijosi savo knygomis, vadovėliais, žodynais. Dažnas ėmė į rankas, vartė 1906 metais išleistos maldaknygės pageltusius puslapius.
Kadangi 2019-ieji pažymėti Juozo Tumo – Vaižganto vardu, tad 5-8 klasių mokiniai viktorinos „Atrandu Vaižgantą" metu turėjo puikią progą iš arčiau pažinti žymųjį rašytoją. Mažoji konferencija „Mano šeimos gimtųjų vietų vietovardžiai" septintokus ir aštuntokus paskatino atidžiau patyrinėti vietovardžių kilmę, pasidomėti, kuo įdomios, reikšmingos vietos, tampriai susijusios su jų artimaisiais. Į apskritojo stalo diskusiją „Ar išliksi, lietuviškas žodi?", skirtą Pasaulio lietuvių metams, įsijungė ir „Romuvos" gimnazistai.
Progimnazijos erdves papuošė humoristiniai piešiniai „Šypt, vypt", penktokų pagamintos raidės-karalienės, dailyraščiu parašyti tekstai apie gimtąją kalbą. Daug dėmesio sulaukė linksmosios pertraukos ir jų metu vykę konkursai „Taip" ir „Ne".
Paskutinis renginių ciklo akcentas – dalies septintokų ir aštuntokų dalyvavimas Nacionaliniame diktante.
Nors renginiai baigėsi, tačiau romuviečiai pasiryžę gimtąją kalbą ugdyti, tobulinti, kitaip tariant, mylėti kasdien, nes kiekvienas iš mūsų esame atsakingi už jos likimą.

Lietuvių kalbos mokytoja M. Viltrakienė

Saturday the 25th - Romuva.