PRIEŠMOKYKLINUKŲ ADVENTO VAKARAS

Paskelbta: Ketvirtadienis, 20 gruodžio 2018

Visą gruodžio mėnesį priešmokyklinio ugdymo grupių vaikų veiklos yra susijusios su Advento laikotarpiu. Grupėse kabo Advento kalendoriai – vaikai kas dieną gauna po laiškelį, kuriame nurodomos dienos veiklos, užduotys. Advento sekmadienius padeda skaičiuoti grupėse esantys Advento vainikai. Visos grupės erdvės atspindi Kalėdų šventės laukimą – papuoštos eglutės, eksponuojami lanstiniai iš popieriaus „Nameliai", iš kurių sklinda žvakių šviesa. Kuriant tokią aplinką, siekiama, kad vaikai pajustų ir suprastų, kas yra Adventas, kokia tikroji Kalėdų laukimo prasmė, ugdytųsi pagarbą lietuvių liaudies papročiams ir tradicijoms. O finalinis Advento laikotarpio renginys – Advento vakaras. Gruodžio 17-tą į Šiaulių „Romuvos" progimnazijos aktų salę susirinko priešmokyklinio ugdymo grupių vaikai, jų šeimos nariai ir grupių pedagogai. Advento vakaras prasidėjo bendra abiejų grupių giesme „Baltas angelėlis". Apie stebuklingą laiką – Kalėdų metą – vaikai deklamavo eiles. Šokio mokytoja Daiva kartu su vaikais pašoko šokius „Oi atvažiuoja leliu Kalėda" ir „Katins juods".
Po jausmingų dainų ir eilėraščių visi šventės dalyviai buvo pakviesti pasiskirstyti į septynias užduočių stoteles: „Giesmių pynės", "Žvakių kūrėjai", Šiaudinių žaisliukų", "Juostų pynėjai", "Duonos recepto kūrėjai", "Duonos raikytojai", "Švelnukų gamyba". Kiekvienoje stotelėje – dirbtuvėlėse vaikai kartu su tėveliais atliko kūrybines užduotis: kūrė muzikinį pasveikinimą, gamino įvairias puošmenas Advento vainikui, aptarė, kokių produktų reikia duonai išsikepti bei ruošė gardžias vaišes. Atlikę darbus visi drauge stojo į didžiulį ratą ir savo sukurtais darbeliais papuošė Advento vainiką. Pabaigoje padagogės pakvietė visus šventės dalyvius susikibti už rankų ir, einant į gražiausią metų šventę – Kalėdas, padeklamuoti eilėraštį "Kalėdos" bei pasiųsti palinkėjimus vieni kitiems.
Po ramaus, šilto ir jausmingo vakaro salėje priešmokyklinio ugdymo grupių vaikai išsiskirstė į savo klases, kur ten jų laukė tėvelių paruoštos vaišės, dovanos ir susitikimas su Kalėdų seneliu.

Priešmokyklinio ugdymo grupių mokytojos Asta ir Erika

 

Monday the 17th - Romuva.