,,ROMUVOS" PROGIMNAZIJOJE – BENDRUOMENĖS VERTYBIŲ PYNĖ

Paskelbta: Ketvirtadienis, 22 lapkričio 2018

Lapkričio 21 d. Šiaulių ,,Romuvos" progimnazijoje vyko tėvų konferencija ,,Bendruomenės vertybių pynė". Susirinkusiuosius sveikino šokių mokytojos Adelės Gružienės vadovaujamas liaudiškų šokių kolektyvas ,,Žalnieriukas". Klasių tėvelių atstovus mokyklos direktorė Stanislava Prazauskienė supažindino su 2019-2021 metų strateginio veiklos plano projektu, 2 proc. paramos lėšų ataskaita už 2017 m., pasidžiaugta gerais rezultatais, modernia ir šiuolaikiška mokykla. Direktorės pavaduotoja Lina Senkuvienė kalbėjo apie progimnazijos 4, 8 klasių mokinių 2017/2018 m. standartizuotų testų (2018 m.) rezultatus. Vėliau mokytojai pakvietė tėvelius dirbti tikslinėse grupėse, kuriose jie bendradarbiaudami paruošė reikšmingų progimnazijos bendruomenei ir asmenybės ūgties užtikrinimui vertybių pristatymus. Parengtus aštuonių vertybių plakatus, kitokius darbus pristatė visiems konferencijos dalyviams. Užsiėmimo temą ,,Pozityvus bendravimas" pristačiusi kaip vieną svarbiausių šiuolaikinių vertybių lietuvių kalbos mokytoja Ingrida Samulionienė diskutavo su tėveliais, mokė bendrauti tarpusavyje, čia pat skandavo patarimus, kaip bendrauti, pozityviai reikšti nuomonę, siekti tobulumo. Su geografijos mokytoja Jūrate Paulauskiene tėveliai kalbėjo apie atsakomybę visur ir visada. Pašnekovai sakė, jog tai yra svarbu visiems bendruomenės nariams. Tikybos mokytojos Violetos Dališanskienės vadovaujama kita grupė pristatė dar vieną visiems svarbią vertybę – tarnystę, pasak mokytojos, labai susijusią su savanoryste. Bendraujant ir bendradarbiaujant ši patirtis labai naudinga, skatina padėti, ištiesti pagalbos ranką tiems, kuriems jos labiausiai reikia. Etikos mokytojos Violetos Višniauskienės patarimų pasiklausę tėveliai rengė plakatą apie pagarbą. Dailės kabinete tėveliai, vadovaujami mokytojos Rasos Čepulienės, susipažino su fraktalais, juos piešė, kalbėjo apie unikalumą, jautėsi laimingi, galėdami prisidėti prie progimnazijos aplinkos bendrakūros, todėl visi įsijungė į įdomią ir šiuolaikišką veiklą.
Tėveliai taip pat mokėsi groti perkusiniais instrumentais bumofonais, jų iniciatyvą palaikė muzikos mokytoja Sigutė Vaičiulytė. O su technologijų mokytoja Marija Alūziene iš antrinių žaliavų gamino kalėdines snaiges ir mokėsi kūrybiškumo, su Jolanta Buziene gamino dovanų dėžutę ir ją papuošė. Tėveliai pasirinko dekoruoti žaliais prieskoniais.
Pristatydami savo veiklos rezultatus tėveliai dalinosi įspūdžiais, džiaugėsi supratę, kaip lanksčiai ir šiuolaikiškai mokosi jų vaikai, nes patys turėjo galimybę pamatyti, kaip džiugu kasdien ko nors išmokti, sužinoti. Pabaigoje tėveliai noriai siūlė savo iniciatyvas: pakviesti mokinius į darbovietę ir papasakoti apie savo profesiją, padėti mokykloje organizuoti renginius, pamokyti rankdarbių, padėti organizuoti edukacines išvykas, taip suprasdami, jog jie yra edukacinio proceso dalyviai, atsakingi už visų bendruomenės narių tobulėjimą ir mokymąsi.

,,Romuvos" progimnazijos lietuvių kalbos mokytoja Gitana Kovaliovienė

Friday the 15th - Romuva.