1B IR 1C KLASIŲ MOKINIAI LANKĖSI „AUŠROS“ MUZIEJUJE

Paskelbta: Antradienis, 13 lapkričio 2018

Pirmadienio popietę 1b ir 1c klasių mokiniai, lydimi savo mokytojų, išsiruošė į „Aušros" muziejų. Ten vyko istorijos, etnografijos pamokėlės.
Vieni turėjo puikią galimybę pažvelgti į kitokią, senąją, tarpukario Lietuvos mokyklą, išgirsti skambutį, pasėdėti sename, girgždančiame mokykliniame suole, žvelgti į juodą lentą. Vyko dailyraščio pamoka. Juk raštas – vienas iš svarbiausių žmonijos atradimų. Dėl jo šiandien turime ir išmanome savo ir kitų tautų istoriją bei praeitį. Tačiau svarbu ne tik taisyklingai, bet ir gražiai rašyti. O tai jau – mokslas. Keistai suliniuotame sąsiuvinyje plunksnakočiu vieną po kitos mokinukai raitė dailias raideles ir jungė jas į žodžius ir sakinius.
Kiti daug naujo sužinojo apie žvakes. Juk elektros nebuvo. Žvakės nuo seniausių laikų buvo laikomos apsaugos ir dvasingumo simboliu. Jomis mūsų senoliai pasišviesdavo dirbdami įvairius namų ruošos darbus, tikėjo, jog jos apsaugo nuo negandų, blogųjų dvasių, sugeria neigiamą energiją, turi gydomųjų galių. Per edukacinį užsiėmimą sužinojo žvakės atsiradimo istoriją, su žvakėmis susijusius papročius, žvakių liejimo technologijas ir būdus. Visi iš vaško plokštelės turėjo puikią galimybę susisukti žvakelę ir pasidaryti molinę žvakidę.

Informaciją parengė mokytoja Daiva Popovienė

Friday the 15th - Romuva.