4B IR 4C KLASIŲ MOKINIAI SVEČIAVOSI SEIME

Paskelbta: Pirmadienis, 23 balandžio 2018

Norėdami sužinoti kaip vyksta LR Seimo darbas, kokios jo veiklos sritys, kaip vyksta įstatymų priėmimas Seime, išvykome į Vilnių, į Seimo rūmus.
Ekskursija prasidėjo antruose Seimo rūmuose, kurie buvo pastatyti 2007 m., Spaudos konferencijų salėje. Kadangi antradieniais ir ketvirtadieniais (balandžio 19 diena ir buvo ketvirtadienis) Seime vyksta plenariniai posėdžiai, kurių laikas iš esmės yra skirtas diskusijoms ir balsavimui už įvairius projektus, mes turėjome puikią galimybę dalyvauti šiame posėdyje. Taigi nepraleidome progos pamatyti, kaip vyksta Seimo narių darbas. Paskui keliavome apžiūrėti pirmųjų Seimo rūmų ir susipažinome su istorine Seimo dalimi. Apsilankėme Konstitucijos salėje, kurioje yra eksponuojama Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą sutartis. Apėjome Lietuvos Respublikos prezidentų Algirdo Mykolo Brazausko ir Aleksandro Stulginskio sales, Kovo 11-osios Akto salę, kur 1990 m. buvo pasirašytas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo aktas. Šioje salėje 1991 m. sausio 13 d. slėpėsi Aukščiausiosios Tarybos nariai.
Ekskursiją pravedė Informacijos ir komunikacijos departamento ryšių su visuomene skyriaus darbuotoja. Mus supažindino su Lietuvos valstybės valdymo sistema, parlamento veikla, įstatymų leidybos procedūra.
Aplankėme ir Lietuvos širdimi vadinamą Katedrą. Buvo labai įdomu pažvelgti į Katedros požemius, kur buvo bažnyčiai ir Didžiajai Lietuvos Kunigaikštystei nusipelniusių žmonių laidojimo vieta. Kriptose palaidoti Kęsgailų, Goštautų, Radvilų, Tiškevičių ir kitų garsių žmonių šeimos nariai. Tuščia tik Vytauto Didžiojo kripta, o jo palaidojimo vieta nežinoma. Yra tik užrašas – 1430 metai.
Pabuvojome ir Vilniaus planetariume. Išgirdome daug naujo ir įdomaus apie galaktikas, žvaigždes, kometas, planetas.
Diena prabėgo nepastebimai. Grįžome pilni įspūdžių, skubėjome viską papasakoti tėveliams.

Informaciją parengė mokytoja Daiva Popovienė

 
Simple Picture Slideshow:
Could not find folder /home/roospm/domains/romuvospm.lt/public_html/images/2018/4/23-2

Monday the 18th - Romuva.