PASAULINEI ŽEMĖS DIENAI – PROGIMNAZIJOS „ŽEMĖS KNYGA“

Paskelbta: Trečiadienis, 21 kovo 2018

Kovo 20 d. Šiaulių „Romuvos" progimnazijos mokiniai atvertė savo praktinės, kultūrinės ir pažintinės veiklos kūrinio „Žemės knyga", skirto paminėti Pasaulinei Žemės dienai, puslapius.
Pirmajame knygos lape puikavosi iškilmingai įnešta ir iškelta Žemės vėliava. Kituose puslapiuose sugulė 5 – 8 klasių mokinių sukurti plakatai, kuriuose vaizduojamos, jų manymu, aktualiausios Žemės aplinkosaugos problemos, jų sprendimo būdai. Jau pirmieji pasiūlymai, kaip sukurti ir išsaugoti gražią aplinką, buvo pateikti Žemės knygos pristatymo metu. Pradinių klasių mokiniai eksponavo pavasarinių gėlių kompozicijas, vyresnieji - kartu su savo tėveliais pagamintus inkilėlius paukščiams. Visus susirinkusius į šventę pasveikino 8 klasės mergaičių gitarų ansamblis, padovanodamas dainą „Mano kraštas".
Po gražaus „Žemės knygos" pirmo skyriaus pristatymo, progimnazijoje tęsėsi turiningos ir aplinkosaugai svarbios veiklos. 7 – 8 klasių mokiniai atidarė kūrybines dirbtuves, kuriose rašė „Žemės knygos" antrąjį skyrių „Prikelk antram gyvenimui". Jame, pasinaudoję visa savo išmone, sudėjo gėles, pagamintas iš antrinių atliekų. Spalvotomis, plastikinėmis, popierinėmis, metalinėmis gėlėmis papuošė mokyklos vidinį kiemelį. Prie šios kūrybinės veiklos prisidėjo „Romuvos" gimnazijos mokiniai, kurie mūsų gėlių puokštes papildė savo kurtomis kompozicijomis.
Darnus knygos autorių, progimnazijos moksleivių ir mokytojų, bendradarbiavimas tęsėsi toliau – jie atvertė trečiąjį savo kūrinio skyrių „Žmogaus ekologija". Į jį mokiniai kartu su technologijų mokytojomis ir progimnazijos bendruomenės slaugytoja sudėjo geros sveikatos, puikios nuotaikos receptus. Čia aprašoma, kaip linksmai nusiteikę mokiniai pildė anketas apie sveiką gyvenseną, dalyvavo regėjimo, rankų taiklumo, jėgos stiprumo patikrinimuose, kaip buvo renkami ilgiausių plaukų bei didžiausių batų dydžio savininkai.
Smagu, kad į kūrybinį verpetą „Žemės knyga" įtraukė gausų būrį „Romuvos" progimnazijos mokinių, kurie kovo 20 dieną, tapę jaunaisiais tyrinėtojais, keliautojais, mokslininkais ar gamtininkais, išskubėjo rinkti informacijos naujam knygos skyriui „Sveika Žemė – sveikas žmogus". Mokiniai lankėsi gamtininkų stotyje, Tytuvėnų regioniniame parke, alpakų ūkyje Dargaičių kaime... Abejingų tądien nebuvo.
Jaunimo meilė Žemei ir rūpestis dėl jos problemų – viltingas ženklas, kad sugebėsime išsaugoti Žemę - gražią, švarią. Tokią, kurioje būtų gera ir pačiam, ir svečiui.


Simple Picture Slideshow:
Could not find folder /home/roospm/domains/romuvospm.lt/public_html/images/2018/3/21-14

Thursday the 18th - Romuva.