GIMTOJO ŽODŽIO LABORATORIJOJE – AKTYVIAUSI PENKTOKAI IR ŠEŠTOKAI

Paskelbta: Trečiadienis, 28 vasario 2018

Lietuvių kalbos dienos skatina atidžiau pažvelgti į savo gimtąją kalbą: prisiminti ilgą ir vingiuotą jos kelią, atverti lobyno skrynią ir gebėti naudotis ten esančiais turtais.
Gimtojo žodžio laboratorijoje „Ar tikrai moki lietuvių kalbą?" drąsiausieji ir aktyviausieji „Romuvos" progimnazijos penktokai ir šeštokai sėdo prie kompiuterių ir pasinėrė į internetinį mokomąjį žaidimą, sukurtą Lietuvių kalbos instituto – „Kristijonas Donelaitis. Rašyba" (mokinius „kelionėje" lydėjo lietuvių kalbos mokytojos Jolanta Stulgienė ir Regina Lemežienė). Mokiniai tikrinosi ir pildė žinių bagažą, patyrė nuotykių, keliaudami laiko ratu drauge su žymiuoju Mažojoje Lietuvoje gyvenusiu ir kūrusiu poetu Kristijonu Donelaičiu ir jo pagalbininku Miku. Tai pasakojimas apie gimtinės trauką ir ilgesį: apie tuos, kurie, atsidūrę toli nuo namų, anksčiau ar vėliau į juos sugrįžta. Vieni „keliavo" greitesniu tempu, kitiems teko „paklaidžioti" – grįžti į pradžią ir pradėti kelionę iš naujo, būti atidesniems, bet tai nemažino azarto, niekas nepyko ir nepasitraukė iš žaidimo anksčiau. Džiugu, kad net keturi dalyviai( penktokas Vilmantas Bielskis(5c), Neda Mataitytė iš 6b, Gabija Kisarauskaitė ir Gerda Jociutė, abi iš 6c) pelnė žaidimo kūrėjų ir veikėjų vardu – žynių žynio Lizdeikos II laipsnio auksinius diplomus.
Žaisdami šį žaidimą jaunieji kalbos gerbėjai ir puoselėtojai papildė savo žodyno atsargas, sužinojo visokių įdomybių apie lietuvių kalbos žodžius ir, tikimasi, labiau pasitikės savo kalbiniais gebėjimais.

Wednesday the 20th - Romuva.