ŠIMTALANGĖS ŠAŠKĖS – LIETUVOS ŠIMTMEČIUI

Paskelbta: Ketvirtadienis, 08 vasario 2018

Į renginius, skirtus atkurtos Lietuvos Šimtmečiui, įsijungia vis daugiau „Romuvos" progimnazijos mokinių. Pasibaigus 5 – 8 klasių mokinių šimtalangių šaškių turnyrui, vasario pirmąją savaitę prie stalų sėdo 2 – 4 klasių mokiniai. Jų kovas stebėjo ir skaičiavo rezultatus mokytoja Zita Soldatova. Kaip ir vyresnieji draugai, burtų keliu jaunieji šaškių mylėtojai išsitraukė pirmąjį varžovą. Laimėjęs poros dalyvis patekdavo į kitą etapą. Tokiu principu buvo žaidžiama tol, kol liko vienas geriausias žaidėjas. Labiausiai savo žaidžiančius draugus palaikė 2a klasės mokiniai. Turnyre pirmąją vietą laimėjo 4a klasės mokinys Vakaris Bagdanskis, II-ąją vietą – 2a klasės mokinys Samuelis Kairys, III-ąją vietą – 3d klasės mokinys Kajus Tamavičius.
Jaunieji žaidėjai buvo geranoriškai nusiteikę, noriai dalijosi mintimis apie šimtalangių šaškių žaidimą. Nugalėtojas Kajus su pasididžiavimu sakė, kad išmoko žaisti darželyje, kad yra dalyvavęs miesto varžybose ir ten laimėjęs net 6-ąją vietą. Antrokas Jokūbas gyrėsi, kad žaisti išmokė mama – su ja žaidžia namuose ir dažniausiai laimi. Saulės nuomone, šis žaidimas įdomus, reikalauja susikaupimo, bet gerai, kad jį galima žaisti, kai lauke lyja lietus ar stipriai sninga. Pokalbyje išaiškėjo, kad dauguma vaikų pirmąsias partijas žaidė namuose, o mokytojai buvo tėveliai arba seneliai. Džiaugėsi, kad mokykloje gali išbandyti jėgas su bendraamžiais, įgyti naujų įgūdžių.
Turnyras baigėsi, bet patirti įspūdžiai taip greit neišblės, tikimasi, kad šimtalangės šaškės „prisivilios" daugiau žaidėjų.
Informaciją parengė mokytoja Zita Soldatova

Thursday the 24th - Romuva.