NACIONALINĖ BIBLIOTEKŲ SAVAITĖ

Paskelbta: Ketvirtadienis, 27 balandžio 2017

Šiemet balandžio 24-30 dienomis Lietuvos bibliotekininkų draugija jau septynioliktąjį kartą skelbia Nacionalinę bibliotekų savaitę, kurios tema: „#tuesibiblioteka". Savaitės metu bibliotekos kvies savo lankytojus, bendruomenės narius dalintis nuomonėmis ir idėjomis, kokios bibliotekos šiandien jiems reikia, kokia ji galėtų būti bei kaip kiekvienas galėtų prisidėti ir kurti šiuolaikinę biblioteką kartu.
Nacionalinė bibliotekų savaitė paminėta ir mūsų progimnazijoje. Ta proga 3a klasės mokiniai, jų mokytoja R. Kėblienė ir bibliotekininkė A. Norvilienė vyko į Šiaulių m. savivaldybės viešosios bibliotekos „Saulės" filialą, komiksų centrą, kur dalyvavo edukaciniame komiksų kūrimo užsiėmime „Šiuolaikinis bibliotekininkas". Užsiėmimą vedė Tomas Januškevičius. Pirmiausia mokiniai aptarė kas yra biblioteka, kuo ji skiriasi nuo knygyno, kaip keičiasi šių dienų biblioteka nuo senų laikų bibliotekos, kas yra bibliotekininkas, kokia jo veikla. Visi pasidalino mintimis, apie svajonių biblioteką, kas joje turėtų būti, aptarė, kas būdinga šiuolaikiniam bibliotekininkui. Vaikams buvo priminta, kas yra Nacionalinė bibliotekų savaitė, ką jos metu veikiama bei kokia šių metų tema.
Tomas Januškevičius supažindino trečiokėlius su komiksais, jų kūrimo procesu ir galimybėmis. Visi kartu aptarė žinomiausius komiksų herojus. Susipažinę su komikso žanrų mokiniai kūrė savo komiksą apie šiuolaikinį bibliotekininką. Vieni vaizdavo supergalingą, galintį skaityti mintis arba mintimis išjudinti knygas bibliotekininką, kiti – piktą, norintį užgrobti pasaulį. Mokiniams labai patiko piešti bei pristatyti savo darbus klasės draugams. Ne vienas susižavėjo šio žanro kūriniais bei atsirado norinčių perskaityti vieną ar kitą komiksą.

Monday the 25th - Romuva.